Krychowiak zadebiutował w nowym klubie. Tak podsumowały go media

Stało się! 28 września Grzegorz Krychowiak podpisał kontrakt z Anorthosisem Famagusta, a już nieco ponad tydzień później zadebiutował w jego barwach. Polak otrzymał od trenera kilka minut, ale zdążył pokazać się z dobrej strony. Świadczy o tym opinia jednego z portali. Zamieścił on też wypowiedź naszego rodaka po spotkaniu. Był z siebie zadowolony.
Ostatnie tygodnie były najważniejsze dla Grzegorza Krychowiaka. Szukał bowiem zatrudnienia po tym, jak na początku lipca zakończył przygodę z Abha Club. Nie planował jednak kończyć kariery i w końcu udało mu się znaleźć nowego pracodawcę. Został nim Anorthosis Famagusta, a więc 13-krotny mistrz Cypru i 11-krotny triumfator krajowego pucharu. "Witamy Grzegorz" - pisali włodarze na X. I Polak miał już okazję zadebiutować.

Grzegorz Krychowiak zadebiutował! Spędził pół godziny na murawie
Doszło do tego w sobotnim spotkaniu z Nea Salamis. Polak nie pojawił się w wyjściowym składzie, ale dostał szansę od trenera w drugiej połowie. Konkretnie w 59. minucie. Wówczas zmienił Stefanosa Charalampousa. Na tablicy wyników było już 3:0 dla Anorthosisu. Wszystkie gole padły w pierwszej odsłonie rywalizacji, a konkretnie w 24., 37., i 38. minucie. Ostatecznie rywali stać było tylko na jedno trafienie w drugiej połowie.

Polak był zadowolony ze swojego występu, jak i drużyny. - To bardzo ważne, iż udało nam się zwyciężyć. Zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze w pierwszej połowie. Dostałem też kilka minut w drugiej partii, jestem bardzo zadowolony z tego, co widziałem na murawie. Jestem po prostu szczęśliwy. Ludzie oczekują ode mnie goli i walki w tej koszulce - mówił Krychowiak, cytowany przez goal.philenews.com.
A jak jego występ oceniły media? Wydaje się, iż Polak pokazał się z dobrej strony i zrobił wrażenie na tamtejszych dziennikarzach. "Jego debiut był godny uwagi" - pisała wspomniana redakcja. Inne media nie zdecydowały się wystawić opinii Polakowi, ale wszystkie cytowały jego wypowiedź, podkreślając, iż jest jedną z gwiazd zespołu.

Dzięki temu zwycięstwu Anorthosis Famagusta awansował na ósme miejsce w tabeli. Po sześciu kolejkach ma na koncie osiem punktów. To efekt dwóch zwycięstw, takiej samej liczby remisów, a także porażek. Kolejny mecz rozegra już po przerwie na spotkania reprezentacji, a więc 20 października. I niewykluczone, iż znów zobaczymy w nim Krychowiaka. Kto wie, może już od pierwszych minut.