Koszmar Jakuba Kiwiora! Fatalny błąd, a potem "wędka"

Fatalną zmianę w meczu Arsenalu z Bournemouth dał Jakub Kiwior. Polak pojawił się na boisku jeszcze w pierwszej połowie, po tym jak czerwoną kartkę obejrzał William Saliba. Niestety popełnił katastrofalny błąd, który zaowocował golem dla rywali, a potem dostał "wędkę" od Mikela Artety i zszedł z boiska.
Dla Jakuba Kiwiora każda okazja, by pojawić się na boisku w tym sezonie, jest na wagę złota. Polak przegrywa w Arsenalu rywalizację i do październikowej przerwy reprezentacyjnej uzbierał ledwie 152 minuty, w tym tylko 17 w Premier League. Zatem gdy w 30. minucie meczu Bournemouth - Arsenal z czerwoną kartką z boiska wyleciał William Saliba, Kiwiorowi z pewnością zaświeciły się oczy. To była jego szansa, by nie tylko korzystnie wypaść w tym meczu, ale też wskoczyć do składu w kolejnych, bo bezpośrednia czerwona kartka w Anglii to choćby trzy spotkania zawieszenia.

Kiwior zmarnował złotą szansę. Fatalny błąd
Niestety złota okazja brutalnie zmieniła się w bardzo szarą rzeczywistość. Arsenal od 70. minuty sensacyjnie przegrywał z "Wisienkami" po golu Ryana Christiego. Kiwior nie miał z tamtym trafieniem wiele wspólnego. Jednak tego samego nie można powiedzieć o drugim golu gospodarzy.

W 77. minucie Polak naciśnięty przez rywala fatalnie podał do bramkarza Davida Rayi. Zrobił to na tyle pokracznie i lekko, iż do piłki dopadł napastnik rywali Evanilson, pędząc sam na sam z golkiperem. Ten z kolei faulował Brazylijczyka, prokurując rzut karny. Nikt nie miał jednak wątpliwości, iż winowajcą tego wszystkiego był Kiwior. Polak mógł jeszcze mieć nadzieję, iż może Raya jednak nie faulował. A choćby jeśli, to może obroni jedenastkę.

Ratunku nie było. Za to wędka owszem
Niestety ani jedna, ani druga nadzieja się nie spełniły. Karny został wykorzystany przez Justina Kluverta. Koniec złych wieści? Absolutnie nie. Zmuszony do gonienia wyniku Mikel Arteta postanowił wprowadzić dodatkowego napastnika Gabriela Jesusa. Za Kiwiora, dając mu tym samym "wędkę". Dodatkowo "Kanonierzy" nie odrobili już strat i ponieśli bolesną, niespodziewaną porażkę 0:2. W następnej kolejce Premier League Arsenal zagra u siebie, ale z Liverpoolem. Konkretnie w niedzielę 27 października o 17:30. Czy reprezentant Polski wystąpi w tym spotkaniu? Po tym występie choćby brak Saliby może niestety nie pomóc.