Kontrolne granie dla Grot Budowlanych i Pałacu. Sokół i Radomka bez szans

Kolejne mecze kontrolne mają za sobą aż cztery ekipy TAURON Ligi. MOYA Radomka Radom poniosła kolejną porażkę. Tym razem pogromczyniami radomianek okazały się siatkarki Grota Budowlanych Łódź. Cztery wygrane sety mają za sobą także zawodniczki Metalkas Pałacu Bydgoszcz, które we własnej hali pokonały beniaminka z Mogilna.

ZŁA PASSA RADOMKI TRWA

Sparingowe granie mają za sobą MOYA Radomka Radom i Grot Budowlani Łódź. Faworytkami pojedynku były łodzianki, które są stawiane w roli pretendentek do tytułu. Zespół z Radomia natomiast gromadzi nad sobą czarne chmury. Sezon jeszcze się nie zaczął, a forma radomianek już budzi niepokój wśród lokalnych kibiców.

Pierwsze trzy sety padły łupem Budowlanych, które lepiej prezentowały się w większości elementów. W przypadku dwóch pierwszych odsłon spotkania zwycięstwo przyszło stosunkowo łatwo, a wypracowana w trakcie przewaga pozwoliła na spokojne dokończenie setów i wygraną do 19 oraz do 21. Gospodynie utrudniły zadanie przyjezdnym w trzeciej części spotkania, która zakończyła się krótką, ale wymagającą grą na przewagi. Mimo wszystko górą ponownie okazała się drużyna z Łodzi – 26:24. Za porozumieniem obu stron zdecydowano się na rozegranie czwartego seta. Na boisku zaszły spore zmiany, a niefortunną serie przełamały siatkarki Radomki. Podopieczne Jakuba Głuszaka zdołały wygrać 25:19.

MOYA Radomka Radom kolejne mecze kontrolne rozegra za tydzień w ramach Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Mielca (13-14.09). Grot Budowlani Łódź przygotowania zakończą 20 i 21 września dwoma pojedynkami z niemieckim Dresdner SC.

MOYA Radomka Radom – Grot Budowlani Łódź 1:3
(19:25, 21:25, 24:26, 25:19)

PORAŻKA BENIAMINKA W BYDGOSZCZY

Kolejne mecze kontrolne mają za sobą także Metalkas Pałac Bygdoszcz oraz Sokół & Hargic Mogilno. Sąsiedzi z regionu mają za sobą wspólny sparing, w którym dotkliwą porażkę poniósł tegoroczny beniaminek TAURON Ligi. W Bydgoszczy rozegrano łącznie cztery sety. Każdorazowo lepsze okazywały się gospodynie.

Sokół Mogilno w sobotę, 7 września, rozegra sparing przed własną publicznością. Przeciwniczkami mogilanek będą niedawne rywalki z I-ligowych parkietów – Klub Siatkarski Piła. Siatkarki Pałacu czeka krótka przerwa od gier kontrolnych. Zawodniczki z Bydgoszczy kolejny sparing rozegrają w sobotę, 14 września. Do województwa kujawsko-pomorskiego zawita wówczas UNI Opole.

Metalkas Pałac Bydgoszcz – Sokół & Hargic Mogilno 4:0