Jest decyzja ws. Lewandowskiego. Hiszpanie ujawniają

FC Barcelona pod wodzą Hansiego Flicka notuje rewelacyjny początek w LaLiga. Po sześciu kolejkach ma komplet zwycięstw. W środę będzie próbowała przedłużyć tę fantastyczną serię w meczu z Getafe. Czy pomoże jej w tym Robert Lewandowski? Hiszpańska prasa jest w tej sprawie zgodna. Tamtejsze dzienniki już podały przewidywane jedenastki.
FC Barcelona lepszego startu ligowego sezonu nie mogła sobie wymarzyć. Jak na razie Katalończycy wygrali wszystkie sześć meczów i pewnie prowadzą w tabeli z dorobkiem 18 punktów. Nad drugim Realem Madryt mają punkt przewagi, ale rozegrali jeden mecz mniej. jeżeli zatem w środę okażą się lepsi od Getafe, różnica wzrośnie do czterech. Spotkanie będzie też wyjątkowe dla Roberta Lewandowskiego. Getafe jest bowiem jednym z zaledwie czterech rywali w LaLiga, przeciwko którym Polak nie strzelił jeszcze gola. A czy w ogóle dostanie szansę od pierwszej minuty?

Lewandowski przełamie się przeciwko Getafe? Hiszpanie orzekli ws. jego występu
Wszystko wskazuje na to, iż tak. Lewandowski od początku sezonu gra we wszystkich spotkaniach, a do jego dyspozycji trudno się przyczepić. Ostatnio w niedzielę zdobył dwie bramki w wygranym 5:1 meczu z Villarrealem. Co prawda później nie wykorzystał rzutu karnego, ale i tak zanotował świetny występ. Pewne udziału 36-latka od pierwszej minuty są też najważniejsze hiszpańskie dzienniki.

Wszystkie umieściły jego nazwisko w przewidywanych składach. Te za bardzo się od siebie nie różnią, bo Barcelona ma w tej chwili bardzo ograniczone możliwości kadrowe. Kontuzjowani są Ronald Araujo, Marc Bernal, Andreas Christensen, Gavi, Fermin Lopez, Frenkie de Jong, Dani Olmo, a po ostatnim meczu wypadł także bramkarz i kapitan zespołu Marc-Andre ter Stegen. Przeciwko Getafe ma go zastąpić Inaki Pena, podobnie jak w drugiej połowie starcia z Villarrealem.

Oto przewidywane składy FC Barcelony. Zero zaskoczenia
Poza tym według "Asa" i "Sportu" kwartet obrońców mają stworzyć: Jules Kounde, Pau Cubarsi, Eric Garcia i Alejandro Balde. Inny wariant przewiduje "Marca", która zamiast Garcii obstawia występ Inigo Martineza. Co do formacji pomocy i ataku wszystkie trzy redakcje są zgodne. Spodziewają się zobaczyć Marka Casado, Pedriego, Pablo Torre, Lamine'a Yamala, Raphinhę i Roberta Lewandowskiego. Różnice występują tylko w sposobie ich ustawiania. Nieco odmienną jedenastkę przedstawił za to portal fcbarcelonanoticias.com, który zamiast Raphinhi widziałby Ferrana Torresa, a w miejsce Julesa Kounde - Hectora Forta.
Mecz FC Barcelona - Getafe odbędzie się w środę 25 września na Montjuic. Początek o godz. 21:00.