Imbierowicz mistrzem 318is Cup PL

rallyandrace.pl 1 tydzień temu

Piotr Imbierowicz został nowym mistrzem 318is Cup PL. Reprezentant Automobilklubu Wielkopolski zdominował sezon 2024, wygrywając dziesięć z piętnastu wyścigów.

Pierwszy tegoroczny wyścig padł łupem Artura Lemperta, który również walczył o swój pierwszy tytuł. Dopiero piąte miejsce w drugim wyścigu sprawiło jednak, iż w klasyfikacji wyprzedził go Michał Całek, który rozpoczął sezon od drugiej i trzeciej pozycji. W ostatnim wyścigu pierwszej rundy na Torze Poznań Lempert znów zwyciężył i powrócił na czoło tabeli.

Gdy stawka powróciła do rywalizacji w czerwcu, swoje pierwsze zwycięstwo odniósł Imbierowicz i od razu wyszedł na pierwsze miejsce w klasyfikacji. Co prawda na koniec weekendu liderem znów był Lempert, ale była to zapowiedź tego, co nastąpi.

Od lipcowej rundy Imbierowicz rozpoczął serię wygranych, która trwała aż do końca sezonu. Kierowca samochodu z numerem 307 wygrał dziewięć wyścigów z rzędu, zarówno w Poznaniu, jak i podczas zagranicznej rundy w Parnawie.

Najgorszym wynikiem tegorocznego mistrza było czwarte miejsce w jednym z wyścigów, a poza tym za każdym razem stawał na podium, dzięki czemu zakończył sezon z dorobkiem o 128 punktów większym od drugiego w tabeli Lemperta.

Dużo mniejsza różnica była pomiędzy drugim i trzecim miejscem – Michał Całek miał tylko osiem punktów mniej, co również zawdzięcza imponującą regularnością. Na czwartym miejscu uplasował się ubiegłoroczny mistrz Marcin Lempert, który wygrał w tym sezonie jeden wyścig.

Poza tytułem mistrza kraju, Imbierowicz może pochwalić się zwycięstwem w prestiżowym Memoriale Adama Smorawińskiego, który odbył się w minioną niedzielę i był przedostatnim wyścigiem sezonu 2024 dla zawodników 318is cup PL.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu, obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.