Dramat Emmy Raducanu. To już ponad trzy lata

3 godzin temu

Już ponad trzy lata czeka Emma Raducanu na finał turnieju rangi WTA. Zwyciężczyni US Open 2021 nie może nawiązać do formy sprzed lat. Teraz kolejny raz w jej karierze na przeszkodzie do wygranej stanęła kontuzja.
0 - w tylu finałach turniejów grała w tym sezonie Emma Raducanu, zwyciężczyni US Open 2021. Brytyjka wystąpiła w aż trzynastu imprezach. Jej najlepszy wynik to półfinał w turnieju na kortach trawiastych WTA 250 w Nottingham.

Kolejny dramat Emmy Raducanu. Na finał turnieju WTA czeka już ponad trzy lata
Teraz Emma Raducanu walczyła w prestiżowym turnieju WTA 500 w Seulu. Brytyjka w pierwszej rundzie wyeliminowała Amerykankę Peyton Stearns (48. WTA) 7:6 (7:4), 7:6 (7:5), a potem Chinkę Yue Yuan (40. WTA) 6:4, 6:3.

Raducanu w trzeciej rundzie zmierzyła się z rozstawioną w turnieju z jedynką: - Rosjanką Darią Kasatkiną (13. WTA). W pierwszym secie Brytyjka poprosiła o przerwę medyczną w momencie, gdy przegrywała 1:4. Miała bowiem problem z lewą stopą. Na ten sam uraz narzekała podczas wcześniejszego, czwartkowego meczu z Yue Yuan, ale wtedy była w stanie go kontynuować.
Teraz pomoc medyczna nic nie dała, bo Raducanu przegrała pierwszego seta 1:6 i wtedy postanowiła zrezygnować z dalszej gry. Z uśmiechem na ustach podała rękę Kasatkinie. Mecz trwał tylko 34 minuty.
To nie pierwsza kontuzja w karierze Raducanu. Właśnie z powodu częstych problemów zdrowotnych nie osiągnęła żadnego sukcesu od zwycięstwa w Nowym Jorku (11 września 2021 roku). Od tamtej pory nie była w finale żadnego turnieju rangi WTA!

- Jest mi przykro z powodu Emmy, iż w trakcie meczu skreczowała. Szkoda, iż kontuzje, zwłaszcza w dalszych etapach turniejów, czasem decydują o porażce. Życzę jej szybkiego powrotu do zdrowia i przygotowania się na kolejny turniej - powiedziała Kasatkina po meczu.

Rosjanka w półfinale zmierzy się ze swoją rodaczką Dianą Sznajder (16. WTA), która pokonała Ukrainkę Martę Kostjuk (18. WTA) 7:6 (9:7), 6:3.