[CLJ] Kompletny weekend naszych drużyn

rakow.com 2 tygodni temu

Oba zespoły Rakowa występujące w CLJ zakończyły swoje mecze zwycięsko. Juniorzy młodsi pokonali 4:1 Pogoń Szczecin, a dzień później trampkarze wygrali ze Stadionem Śląskim Chorzów 4:2.

CLJ U-17

Jako pierwsza groźną sytuację w meczu stworzyła Pogoń. Z obrębu pola karnego uderzał Jan Strzecki, ale piłka chybiła celu. Medaliki mogli wyjść na prowadzenie w 12. minucie. Antoni Wilk nie zdołał jednak pokonać bramkarza Portowców, a Reece Dziedziński nie zdążył do dobitki. Bramka na 1:0 padła w 14. minucie. Po podaniu Antoniego Wilka dokładnie przymierzył Maksym Pluta i w dzień swoich 15. urodzin otworzył wynik meczu. Drugi gol Maksyma Pluty padł 5 minut później. W tej sytuacji świetnie utrzymał się przy piłce Reece Dziedziński, który następnie odegrał do wbiegającego Pluty, a ten pewnie wykończył ackję.

Pogoń Szczecin najlepszą szansę miała w 39. minucie, ale w tej sytuacji wykazał się Dominik Czeremski. Pod koniec pierwszej części spotkania gola na 3:0 mógł zdobyć jeszcze Antoni Wilk. Lewy wahadłowy przebiegł z piłką dobre 40 metrów, ale w ostatniej fazie przeniósł piłkę nad bramką.

10 minut po wznowieniu gry Medaliki powiększyli przewagę, a uczynił to Marcel Kowalczyk. Środkowy pomocnik huknął z dystansu lewą nogą i pokonał bramkarza Pogoni. Minutę później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Reece Dziedziński. Od tej pory podopieczni Krzysztofa Brzezińskiego musieli walczyć w osłabieniu. Na 4:0 podwyższył Matías Zuluaga Orozco. Kolumbijczyk wykończył dogranie z lewej strony boiska i zdobył swojego pierwszego gola po przyjściu z Realu Varsovia. W końcowej fazie meczu to Pogoń była częściej przy piłce. W 74. minucie honorowe trafienie dla gości zanotował Jędrzej Cieślak. W trakcie ostatniego kwadransa dwukrotnie kapitalną paradą popisał się Dominik Czeremski, który uchronił Medalików przed utratą kolejnych bramek. Ostatecznie juniorzy młodsi wygrali z Pogonią 4:1 i zanotowali swoją piątą kolejną wygraną w Centralnej Lidze Juniorów U-17.

Po sześciu kolejkach Raków U-17 jest liderem tabeli grupy zachodniej. Medaliki dysponują punktem przewagi nad Śląskiem Wrocław. W kolejnym meczu podopieczni Krzysztofa Brzezińskiego rywalizować będą na wyjeździe z GKS-em Tychy.

Raków U-17 - Pogoń Szczecin 4:1

Bramki: Pluta (14', 19'), Kowalczyk (55'), Zuluaga Orozco (60') – Cieślak (74')

Raków U-17: Czeremski, Całko (84. Czerepak), Mirowski, Siuda, Wilk (56. Zuluaga Orozco), Pszczółkowski (78. Janczyk), Pokora (88. Błaszczyk), Kowalczyk (70. Liberda), Reece Dziedziński (56. cz.k.), Gaża (58. Trojanowski), Pluta (64. Reed Dziedziński).

CLJ U-15

Podopieczzni Pawła Puchały po pierwsze ligowe zwycięstwo w bieżącej kampanii udali się do Chorzowa. W meczu ze Stadionem Śląskim wynik otworzył w 20. minucie Ksawery Barski. Gol na 2:0 padł 7 minut później i był efektem indywidualnej akcji Oliwiera Sujki. W kolejnej akcji ten sam zawodnik ponownie zaprezentował swoje umiejętności. Sujka samodzielnie przedarł się przez całą defensywę Stadionu Śląskiego i z ostrego kąta wykończył akcję.

Po zmianie stron nasi trampkarze wciąż atakowali. W 55. minucie w pole karne rywali zapędził się Adrian Kufel, który mocnym strzałem pod poprzeczkę zdobył czwartego gola dla Medalików. Gospodarze odpowiedzieli dwoma trafieniami. Najpierw, w 61. minucie błąd w wyprowadzeniu piłki przez defensywę Rakowa wykorzystał Błażej Mrzyk, a następnie na 4 minuty przed końcem z rzutu wolnego Karola Surzyna pokonał Jakub Langer.

Po niedzielnej wygranej podopieczzni trenera Puchały awansowali w tabeli o 2 pozycje. Medaliki z dorobkiem 5 punktów plasują się na 9. lokacie. W kolejnym spotkaniu zmierzymy się na własnym obiekcie z Parasolem Wrocław.

Stadion Śląski Chorzów - Raków U-15 2:4

Bramki: Mrzyk (61'), Langer (76') – Barski (22'), Sujka (27', 28'), Kufel (55')

Raków U-15: Surzyn, Barski, Trela, Kufel (70. Chobot), Bury (49. Tomalski), Saflik (41. Tyliński), Sztybor (41. Kałużny), Figurski, Kulka (60. Graczyk), Kauf (55. Lewandowski), Sujka (49. Terkalski).