Arsenal kontra Bolton: spostrzeżenia dotyczące składu po starciu z Etihad

Mikel Arteta dokona zmian w meczu trzeciej rundy Arsenalu Carabao Cup z League One Bolton Wanderers. Pytanie, ile z nich zostanie wprowadzonych w życie.

W niedzielę The Gunners zremisowali 2:2 w zapierającym dech w piersiach starciu Premier League z Manchesterem City, grając przez 45 minut w 10-osobowym składzie po czerwonej kartce Leandro Trossarda, po czym załamali się, gdy w ósmej minucie doliczonego czasu gry stracili wyrównanie na rzecz Johna Stonesa. .

Stones dołączył do kolegów z drużyny Bernardo Silvy i Manuela Akanjiego, oskarżając Arsenal o stosowanie taktyki „czarnej magii” polegającej na spowalnianiu gry i udawania kontuzji.

„Zawsze wolę fakty od słów lub przypuszczeń” – Arteta powiedział we wtorek na konferencji prasowej przed meczem. „Zobaczmy, kto będzie jutro dostępny, a potem będziemy mogli porozmawiać o czarnej magii i tym podobnych rzeczach oraz o tym, czy jest to rzeczywistość.

„Niestety, kilku zawodników będzie niedostępnych. Jutro się dowiesz. Jak tylko podam skład. Będziemy korzystać z faktów. jeżeli zawodnik coś udaje, oznacza to, iż będzie kontynuował grę, był zaangażowany w drużynę i grę.

Składy Arsenalu na Bolton, spodziewane od 11. pozycji, potwierdziły wieści o drużynie

Dawid Raya zanotował znakomity występ w meczu przeciwko Manchesterowi City, mimo iż sprawiał wrażenie, jakby cierpiał na skurcze i opuszczał stadion Etihad z bandażem na kolanie. Jednak bramkarz Hiszpanii może zostać zmuszony do powrotu do gry jako numer 2 Neto jest związana z miseczkami i jest nastolatką Tommy’ego Setforda doznał kontuzji biodra.

Gabriela Martinelliego, Jurriena Timbera i strzelec bramki Riccardo Calafiori wszystkie wypadły po kolosalnej defensywie Arsenalu w drugiej połowie weekendu i zostaną ocenione. Bena White’a zastąpiony Bukayo Saka w przerwie, mimo iż nie jest w pełni sprawny, co oznacza przynajmniej, iż ten ostatni powinien być świeży, aby występować w ataku.

Mylesa Lewisa-Skelly’ego wszedł z ławki rezerwowych podczas swojego debiutu w Premier League przeciwko City i prawdopodobnie rozpocznie grę w środę, w świetle wyżej wymienionych problemów w defensywie.

Arsenal przewidział XI (4-3-3, od prawej do lewej): Raya (GK) – Nichols, Gabriel, Kiwior, Lewis-Skelly – Nwaneri, Jorginho, Rice – Saka, Jesus, Sterling

Ranny: Tierney, Odegaard, Merino, Zinchenko, Tomiyasu, Setford, Raya (wątpliwość), White (wątpliwość), Martinelli (wątpliwość), Timber (wątpliwość), Calafiori (wątpliwość)
Zawieszony: Trossard
Wiązany z miseczkami: Neto

W weekend Bolton odniósł bardzo potrzebne zwycięstwo 5:2 nad Reading Diona Charlesa przed przerwą zdobył hat-tricka. Dla drużyny Iana Evatta było to dopiero drugie zwycięstwo w sześciu meczach League One w tym sezonie.

Były młodzieniec Arsenalu Jordi Osei-Tutu niestety nie będzie mógł spotkać się ze swoim byłym klubem z powodu kontuzji kolana.

Bolton przewidział XI (3-5-2, od prawej do lewej): Southwood (GK) — Toal, Johnston, Santos — Dacres-Cogley, Thomason, Arfield, Dempsey, Schon — Adeboyejo, Charles

Ranny: Osei-Tutu, Gomes, Lolos, Jones, Forrester
Zawieszony: Nic

Transmisja na żywo Arsenal vs. Bolton, kanał telewizyjny

Oto jak oglądać mecz trzeciej rundy Pucharu Carabao w wybranych obszarach głównych regionów świata: