76ers przegrywają z Knicks po tym, jak Nowy Jork w ostatnich sekundach pokonuje „odwróconego Reggiego Millera”.

1 tydzień temu

W poniedziałkowy wieczór drużyna Philadelphia 76ers pozwoliła, aby drugi mecz pierwszej rundy play-offów przeciwko New York Knicks wymknął im się z rąk, przegrywając 104–101 i wpadając do dołka 2–0, gdy seria wraca do Filadelfii.

Po zdobyciu prowadzenia pod koniec czwartej kwarty, Sixers natychmiast upadł na mecie, tracąc prowadzenie 8: 0 do Knicks w ostatnich 30 sekundach gry i opuszczając Madison Square Garden ze stratą.

To była chaotyczna sekwencja. Po tym, jak obrońca 76ers, Kyle Lowry, wykonał jeden z dwóch rzutów wolnych i podwyższył prowadzenie Sixers na 101-96, gwiazda Knicks, Jalen Brunson, w odpowiedzi wykonał trójkę.

The Knicks naciskali, gdy Philadelphia próbowała odbić piłkę, a po serii szalonych wydarzeń, podczas których główny trener Sixers Nick Nurse zarządził przerwę na żądanie, a gracze na parkiecie wydawali się zaskoczeni, faul nie został odgwizdany w żadną stronę, Knicks odkryli, iż posiadania piłki i kopnął do Donte DiVincenzo, który trafił kolejne trzy i objął prowadzenie.

DONTE DIVENCENZO DAJE KNICKS PROWADZENIE pic.twitter.com/qGmDpV7MUK

— NBA w TNT (@NBAonTNT) 23 kwietnia 2024 r

Sixers nie trafili po drugiej stronie boiska i zmuszeni byli do faulu. Dwa rzuty wolne OG Anunoby’ego później i niecelny sygnał dźwiękowy Joela Embiida i mecz dobiegł końca.

Fanom Knicks sekwencja gwałtownie przywołała wspomnienia Niesławna noc Reggiego Millera w Gardenkiedy zdobył osiem punktów w osiem sekund, ogłuszając Knicks, Spike’a Lee i resztę wiernych Nowego Jorku.

Tym razem jednak Knicks byli tymi, którzy zadali cios w brzuch.

To było jak odwrotne zakończenie Reggiego Millera.