15 sekund i wyleciał z boiska! Busquets przeszedł samego siebie

2 miesięcy temu

Sergio Busquets potrzebował zaledwie 15 sekund, by obejrzeć dwie żółte i czerwoną kartkę w sobotnim meczu MLS pomiędzy Interem Miami a Cincinnati FC. Drużyna Hiszpana została w nim zdemolowana aż 1:6.
Choć turnieje Euro 2024 i Copa America w pełni, amerykańska liga Major League Soccer nie ma przerwy w rozgrywkach. Niektóre zespoły są przez to mocno osłabione. Dotyczy to m.in. gwiazdorskiego Interu Miami, który przed sobotnim meczem na szczycie z Cincinnati FC był najlepszą drużyną w całej lidze.

Dwie żółte kartki w 15 sekund! Były gwiazdor FC Barcelony przegrał 1:6 i wyleciał z boiska
Do Cincinnati zespół Gerardo "Taty" Martino musiał udać się bez przebywających na Copa America Leo Messiego oraz Luisa Suareza, a także zawieszonego Jordiego Alby. Z gwiazdorskiej obsady klubu z Florydy w składzie pozostał tylko Sergio Busquets. Efekt? Cincinnati FC rozgromiło Inter Miami aż 6:1 i przeskoczyło go na szczycie konferencji wschodniej MLS.
Sam Busquets indywidualnie zaliczył bardzo nieudany wieczór. "Tata" Martino wystawił doświadczonego Hiszpana na środku obrony i na tej pozycji były piłkarz FC Barcelony kompletnie sobie nie radził. Piłkarze Cincinnati bez problemu zdobywali kolejne bramki. Już do przerwy prowadzili 4:1 po golach Yuyi Kubo, Lautaro Acosty, Pavla Buchy oraz Yamila Asada. Dla Interu jedynego gola strzelił Serhij Krywcow.

Po przerwie dramat drużyny z Florydy trwał. Kubo gwałtownie zdobył drugiego gola, a do tego już po godzinie gry Inter musiał grać w dziesiątkę. Wszystko za sprawą Sergio Busquetsa, który po jednej z decyzji sędziego Chrisa Penso eksplodował i tak wyładował swą złość na arbitrze, iż w ciągu kilkunastu sekund obejrzał dwie żółte kartki i z czerwoną wyleciał z boiska.

W samej końcówce wynik na 6:1 dla gospodarzy ustalił 19-letni Gerardo Valenzuela. Cincinnati rozbiło Inter i dzięki temu z 48 punktami awansowało na pierwsze miejsce w konferencji wschodniej. Inter ma o punkt mniej i jest drugi. Oba te wyniki są zdecydowanie najlepsze w całej lidze. Najlepsze zespoły w konferencji zachodniej (Los Angeles FC i Real Salt Lake) mają po 43 punkty, a trzecie w konferencji wschodniej Columbus Crew 39.

Następny mecz Interu Miami odbędzie się 18 lipca, gdy zespół Gerardo Martino zagra u siebie z Toronto FC.