Żużel. Zdradza kulisy Grand Prix we Wrocławiu. Mówi, jaką postawę przyjęli zawodnicy

1 dzień temu

Od początku wierzyliście, iż uda się Wam odjechać te zawody, jak wyglądało to z Waszej perspektywy?

Po takiej ulewie, to nie wierzyliśmy w to, ale miałem to szczęście wyjechać na ten tor jak ustał deszcz i kiedy kopnąłem w nawierzchnię to stwierdziłem, iż te zawody odbędą się jak deszcz ustanie i da się to pojechać i będzie dobrze.

Czy to były jedne z Twoich najtrudniejszych zawodów nie tylko przez warunki, ale również tę niepewność i tak długie oczekiwanie?

Nie, dlaczego? Jak zrobili kosmetykę zebrali tą mokrą nawierzchnię to tor był elegancki. Nie było żadnej dziurki czy koleinki i nie patrząc na tę ulewę tor był super przygotowany. Nie ma co narzekać.

Żużel. Rosną szanse na powrót Zmarzlika do Stali Gorzów? Nowa dyrektor mówi jasno – PoBandzie – Portal Sportowy

Żużel. PRES Toruń nie zablokuje Pedersena! Mówi o opcjach na pozycję U24! (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy

Jak wyglądały te rozmowy między Wami a Philem Morrisem? Do czego mieliście największe zastrzeżenia?

Prosiliśmy, żeby Phil poszedł nam na rękę żeby odjechać te zawody jak przestanie padać. Prognozy pokazywały, iż ma przestać padać, a iż mieliśmy czas i mogliśmy zacząć te zawody trochę później, przygotowując się normalnie i porządnie do nich. Sądzę, iż to była prawidłowa decyzja, iż odjechaliśmy je w pierwszym terminie i zobaczyliśmy – wydaje mi się – dobry żużel.

Czy w parku maszyn stworzyły się grupy tych którzy chcą jechać w takich warunkach i tych którzy nie chcą?

Nie było takich grup, my wszyscy byliśmy jednością.

Żużel. Kvech błyszczy w ROW-ie i zaskakuje w GP! Tak mówi o transferze (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy

Żużel. Co za ruch Sparty Wrocław! Kupili udziały w słynnym klubie z Anglii! – PoBandzie – Portal Sportowy

Mamy już w zasadzie półmetek sezonu w cyklu Grand Prix. Jak byś ocenił swoją postawę do tej pory?

Trochę uciekła mi ta stawka zawodników i muszę się skupić na dobrej jeździe i cieszyć się z tego cyklu, a na koniec sezonu okaże się gdzie mnie to doprowadzi. Dzisiaj był półmetek, zostało pięć rund i najważniejsze dla mnie to jechać stabilnie, nie popełniać błędów jak dzisiaj, bo na torze dziś zebrałem 11 punktów, a do klasyfikacji zapisałem 8 więc jestem do tyłu, ale są pozytywy, wydaje mi się, iż prędkość u mnie w końcu wróciła i oby tak dalej. Na pewno byłem zły dzisiaj, iż parę tych punktów uciekło i nie wjechałem do finału, ale też pozytywy są takie, iż ta prędkość wraca i teraz zostaje tylko budować ją przez cały czas na torze i czerpać frajdę z każdego biegu.

ROZMAWIAŁ PAWEŁ CYRSKI

Idź do oryginalnego materiału