Podczas ostatniego spotkania domowego przeciwko Abramczyk Polonii Bydgoszcz kontuzji uległ Radosław Kowalski, który jako jeden z nielicznych w ekipie z Podkarpacia jedzie w tym sezonie powyżej oczekiwań, co potwierdza średnia na poziomie 1,414 pkt/bieg. 17-latek doznał złamania żebra oraz uszkodzenia łopatki, co wymusza u niego pauzę we wszelkich rozgrywkach. Początkowo kandydatem na zastępstwo młodszego z braci Kowalskich był Oskar Kręglicki, jednak działacze Wilków Krosno cofnęli zawieszenie współpracy z Szymonem Bańdurem, który ostatnio ponownie trenował na torze przy ul. Legionów.
Żużel. Mocne słowa z Gorzowa! Uderzenie w Spartę i PGE Ekstraligę! – PoBandzie – Portal Sportowy
Żużel. Ojciec żużlowca Stali zabiera głos po awanturze! Tak tłumaczy się z wyzwisk – PoBandzie – Portal Sportowy
Żużel. Unia Leszno ma kolejną perełkę! „Przyniosę im powody do dumy” (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy
– W obliczu kontuzji Radka, Szymon Bańdur został przywrócony do składu drużyny młodzieżowej oraz pierwszej drużyny. Dzisiaj (środa – dop.red.) pojechał na turniej DMPJ do Rybnika. jeżeli w tym tygodniu jego forma sportowa pozwoli na to i okaże się lepszy od Oskara Kręglickiego, to ze względów czysto sportowych pojedzie w niedzielę do Ostrowa na mecz ligowy. Jesteśmy już po rozmowie. kooperacja będzie kontynuowana przynajmniej do końca bieżącego roku – wyjaśnia Michał Finfa.
Żużel. Złe wieści przed arcyważnym meczem! Polonia bez ważnego zawodnika!
Żużel. Bardzo poważne przestępstwo w Unii Tarnów? Nowe wieści z prokuratury!
Przed miesiącem Wilki Krosno wydały komunikat, w którym podkreślono, iż myśląc perspektywicznie i chcąc zadbać o możliwość startów najmłodszych zawodników, pozwolono Szymonowi Bańdurowi na poszukiwanie klubu, w którym mógłby regularnie jeździć. Ta sztuka nie udała się 19-latkowi i nie znalazł on nowego zespołu. W obliczu kontuzji Radosława Kowalskiego powrócił jednak do składu i pozostanie w nim co najmniej do końca tegorocznych rozgrywek.
– Mamy w naszej akademii trochę 16 latków. Przy dobrej formie sportowej Radka Kowalskiego i Kuby Wieszczaka chcieliśmy rozwijać również i tych najmłodszych, którzy dopiero wchodzą do gry, musieliśmy po prostu zrobić dla nich przestrzeń w składach drużyn młodzieżowych. Z tego powodu naturalne było to, iż w naszym składzie ligowym oraz młodzieżowym na ten moment brakowało po prostu miejsca dla Szymona, a utrzymywanie takiego zawodnika gdzie trzeba mu zabezpieczyć sprzęt i mechanika jest kosztowne. Bez cyklicznych startów po prostu nie miało to sensu. Stąd zdecydowaliśmy się zawiesić tę współpracę. To był jedyny powód. Natomiast dzisiaj okoliczności są zupełnie inne, bo przy niedyspozycji Radka Kowalskiego ta przestrzeń znów się otwiera – zarówno w kadrze ligowej, jak i młodzieżowej. Z tego miejsca dziękuje Szymonowi za dobre podejście do naszych rozmów, które są zawsze szczere – komentuje dyrektor sportowy i menadżer.
Żużel. Tory żużlowe uratowane przed zamknięciem?! To może być przełom!
Żużel. Polonia musi zrobić transfery? Padło konkretne nazwisko!
Michał Finfa to na co dzień dyrektor sportowy Cellfast Wilków Krosno. Ostatnio jednak, w obliczu roszad kadrowych, przejął także dobrze mu znaną funkcję menedżera zespołu (trenerem został Ireneusz Kwieciński). „Nowy-stary” sztab miał okazję pracować już przy organizacji spotkania z Polonią Bydgoszcz. Jak podkreślają szkoleniowcy, wprowadzono bardzo dużo zmian, które – jak mają nadzieję – długofalowo wyprowadzą zespół na wyższą pozycję.
– Myślę, iż w ostatnich dniach i tygodniach w zespole nastąpiło sporo zmian. Poruszaliśmy ten temat chociażby w kontekście samego Kuby Wieszczaka – te zmiany były u niego spore, ale w ostatnich zawodach ligowych było już widać zdecydowanie lepszą jazdę. Mam odczucie, iż podobnie może być w perspektywie całej naszej drużyny: na przestrzeni ostatnich tygodni doszło do sporej ilości modyfikacji i mam wrażenie, iż idą one w bardzo dobrym kierunku. Oczywiście, dla kibica patrzącego gołym okiem na suchy wynik, mogą one nie być w pełni zauważalne, bo Bydgoszcz po prostu pewnie z nami wygrała. Natomiast w perspektywie długofalowej uważam, iż dyspozycja wszystkich naszych zawodników powinna iść w górę. Zauważam to już dzisiaj i chciałbym się w tej kwestii nie mylić – zakończył Michał Finfa w rozmowie z naszym portalem.
Dodajmy, iż rozmowę przeprowadzaliśmy jeszcze przed wypłynięciem informacji o wykryciu niedozwolonych środków u Marcusa Birkemose. Teraz Szymon Bańdur w kadrze Cellfast Wilków z pewnością będzie jeszcze bardziej przydatny.

1 tydzień temu















