Żużel. PRES Toruń nie zablokuje Pedersena w GKM! Mówi o opcjach na pozycję U24! (WYWIAD)

1 dzień temu

Cała seniorska czwórka na sezon 2027 zostaje. Juniorzy, Antek i Mikołaj, również mają ważne kontrakty. Kluczowa staje się więc pozycja U24. Macie już upatrzonych kandydatów?

Cały czas rozmawiamy o tym wewnątrz klubu. Przyglądamy się postępom Noricka Blödorna, który w przyszłym sezonie mógłby być dla nas wciąż alternatywą, bo to będzie jego ostatni rok w tej kategorii wiekowej. Mamy wypożyczonego Bastiana Pedersena, z którym też prowadzimy rozmowy. Jest Nicolai Heiselberg, który w rozgrywkach U24 spisuje się znakomicie, a w lidze brakuje dla niego miejsca ze względów taktycznych. Poza nimi na rynku pozostało dwóch, trzech zawodników będących bardzo ciekawymi opcjami. Jesteśmy z nimi w kontakcie. Myślę, iż ostateczna decyzja w klubie zapadnie tuż przed play-offami. Wtedy spróbujemy sfinalizować kwestię zawodnika U24 na sezon 2027.

Trochę przez nowe przepisy dotyczące „ósemki” w Gorzowie będzie miał ciężej Mathias Pollestad. Planujecie powalczyć o tego zawodnika z innymi klubami, czy spodziewacie się, iż zostanie w Gorzowie?

Żużel. Oto lista transferowa szefa Polonii Bydgoszcz! Znamy wszystkie nazwiska!

Żużel. Co z powrotem Lindgrena na Falubaz? Są nowe wieści!

O to trzeba by zapytać samego Mathiasa. Natomiast nie zgadzam się z sugestią, iż będzie mu trudno o starty w Stali.

Jeżeli Mathias znalazłby się w składzie z np. Holderem i Thomsenem, to trzeba obsadzić dwie pozostałe pozycje Polakami, tak samo jak formację juniorską.

Myślę, iż klub z Gorzowa mocno nad tym pracuje, bo wiedzą, iż to zawodnik o ogromnym potencjale. W kuluarach sporo mówi się o tym, iż do Gorzowa na przyszły sezon ma trafić polski senior, chociażby Mateusz Cierniak, który jest jednym z nielicznych dostępnych Polaków na rynku. To rozwiązywałoby kwestię problemów taktycznych i otwierało miejsce dla Pollestada pod numerem U24. Podejrzewam, iż wcale nie będzie łatwo namówić go na opuszczenie Stali, tym bardziej iż chętnych na niego jest więcej – choćby Wrocław, Lublin, no i pewnie my też bralibyśmy taki wariant pod uwagę.

W obiegu jest także Bastian Pedersen. Rozważacie jego powrót, czy ta lekka „kosa” z Motoareną powoduje, iż nie jest to taki mocny kandydat?

Do tańca trzeba dwojga. To nie jest tylko nasza decyzja, ale na pewno nie zamierzamy blokować mu kariery. o ile Bastian nie będzie kontynuował startów u nas, to na pewno znajdziemy rozwiązanie, które będzie dla niego najlepsze. Żadne decyzje jeszcze nie zapadły.

Żużel. Holder złamał nie tylko rękę?! Padł termin powrotu!

Żużel. Bewley wróci szybciej? Mamy nowe informacje!

A Norick Blödorn? Sam zawodnik mówi, iż chciałby zostać w Toruniu.

Norick ma pełną świadomość, iż oczekujemy od niego choćby nie tyle rewelacyjnych wyników, co po prostu powtarzalności. Musi zrównoważyć swój poziom sportowy na wyjazdach i zbliżyć go do tego, co prezentuje na Motoarenie. o ile w drugiej części sezonu udowodni, iż potrafi być solidny i wesprzeć drużynę również poza domem, to jak najbardziej ma szansę z nami zostać. Z wkomponowaniem się w zespół nie ma najmniejszego problemu – to świetny chłopak, jest lubiany i zaakceptowany przez cały sztab szkoleniowy oraz zawodników.

Rozmawiał NIKODEM KAMIŃSKI

Idź do oryginalnego materiału