Żużel. Polonia musi zrobić transfery? Padło konkretne nazwisko!

1 tydzień temu

Bydgoski zespół jest na dobrej drodze, by powtórzyć wyczyn Falubazu Zielona Góra i awansować do PGE Ekstraligi z kompletem zwycięstw. Reszta drużyn na drugim szczeblu rozgrywkowym wyraźnie odstaje od „Gryfów”.

Prezes Abramczyk Polonii zaznacza cały czas, iż do awansu pozostało długa droga i nie prowadzi negocjacji z zawodnikami z zewnątrz. Mało prawdopodobne, żeby po ewentualnym awansie miejsce w składzie zachowali Kai Huckenbeck czy Tom Brennan, a również los Aleksandra Łoktajewa nie jest pewny. Były zawodnik bydgoskiego klubu uważa jednak, iż Jerzy Kanclerz nie chce po prostu demotywować zawodników.

Żużel. Stal Gorzów zatrzyma rozpędzony GKM? Wskazał warunek! – PoBandzie – Portal Sportowy

Żużel. Apel dziennikarza! Unia powinna mieć przywrócone złoto DMP?! – PoBandzie – Portal Sportowy

Żużel. Kończy się cierpliwość w Unii Leszno? Okoniewski mówi o zmianie w składzie – PoBandzie – Portal Sportowy

– Według mnie nie ma znaczenia, co się teraz mówi. Wiadomo, iż dotychczasowe ruchy transferowe nie były źle dobrane i wszystko się zazębiało. Czegoś zawsze brakło, ale w tym roku wszystko bardzo fajnie idzie. Nie wyobrażam sobie, żeby osoba odpowiedzialna za zespół mówiła wprost, iż po awansie wymieni cały skład. Jaką motywację mieliby zawodnicy walczący o awans? Najpierw trzeba dojść do celu sportowego, a potem szukać sobie miejsca, co nie musi być łatwe. Może to doprowadzić do tego, iż zawodnicy, którzy zostaną bez kontraktu, będą mieli problem ze znalezieniem drużyny ze stabilnym miejscem w składzie. Niezależnie od tego, co się będzie mówiło, to każda ze stron ma swoje wyjście awaryjne. Znając Jerzego Kanclerza, to ma swoje plany. Natomiast jakby teraz zaczął ogłaszać, kogo chce kontraktować w przypadku awansu, to forma zawodników w dalszej części sezonu stałaby pod znakiem zapytania. Brak motywacji mógłby sprawić, iż wyniki zaczną pikować w dół. Polonia musi być jednak aktywna na rynku, bo na pewno nikt w Bydgoszczy nie chciałby po sezonie wrócić na niższy szczebel – skomentował Ryszard Dołomisiewicz.

Żużel. Taśma w PGE Ekstralidze, o której mówiono… przed meczem! Zbieg okoliczności, który wymaga odpowiedzi – PoBandzie – Portal Sportowy

Jednym z nazwisk, które przewija się w kontekście wzmocnień Abramczyk Polonii Bydgoszcz jest Max Fricke. Australijczyk notuje przeciętny sezon w barwach Bayersystem GKM-u Grudziądz, ale nasz rozmówca uważa, iż byłby wartościowym transferem.

– Fricke pokazuje, iż jest skutecznym zawodnikiem. Może wpływ na jego ostatnie sukcesy ma fakt, iż ostatnie Grand Prix znajdowało się na terenie, który doskonale zna. To jest taki zawodnik, który choćby jak trochę zapikuje w dół ze swoimi wynikami, to przychodzi taki moment, iż staje na wysokości zadanie i kręci się wokół dwucyfrówki. Nie ma najmniejszej wątpliwości, iż to solidny zawodnik na PGE Ekstraligę, który zwykle notuje tendencję zwyżkową – powiedział Ryszard Dołomisiewicz.

Idź do oryginalnego materiału