Żużel. Parnicki mistrzem Europy! Medal Przyjemskiego

Na torze w Heirxheim rozegrano dziś finał Indywidualnych Mistrzostw Europy do lat 19. Na starcie stanęło pięciu Polaków, ale tylko Wiktor Przyjemski może pochwalić się zdobytym krążkiem. Zawody padły łupem Nazara Parnickiego, a srebrem zadowolił się Bastian Pedersen.

Słaby początek zawodów gwałtownie pozbawił Oskara Palucha szans na medal. Najpierw zdefektował jadąc na ostatniej pozycji, a następnie dwukrotnie przyjeżdżał na trzeciej pozycji. Pokonał go m.in. Luke Killeen. Dwa ostatnie biegi Paluch wygrał, ale dało mu 8 pozycję. Nie najlepiej na niemieckim torze czuli się też pozostali biało-czerwoni. Paweł Trześniewski wyglądał nieźle, ale ostatecznie zgromadził tyle samo punktów co junior Stali. Kacper Halkiewicz uciułał 5 „oczek”, a jego jazda nie zachwycała.

Żużel. Chcą zrobić Grand Prix, jakiego jeszcze nie było! Tam będzie najciekawsza runda sezonu 2025?

Żużel. Lindgren z nowym kontraktem! Wraca po roku przerwy

Lepiej od kolegów wyglądali młodzieżowcy Motoru Lublin. Bartosz Bańbor odjechał niezłe zawody, jednak „śliwka” w drugiej serii sprawiła, iż skończył zawody poza podium. Brązowy krążek zawisł na szyi Wiktora Przyjemskiego. Faworyt zawodów najpierw trzykrotnie dojeżdżał na metę jako drugi, a turniej skończył z dwiema „trójkami”. Wykorzystując pech Mikkela Andersena zabezpieczył trzecią pozycję.

Żużel. Poruszający list trenera Chomskiego. Żegna się z klubem, który bardzo kochał

Młody Duńczyk wygrał swoje trzy pierwsze gonitwy, ale w czwartej serii walcząc o drugą pozycję wypchnął Villadsa Nagela… poza tor! W Heirxheim zabrakło dmuchanych band, a zamiast nich jest… tor do longtracku! W ostatniej serii zawodnik Sparty przyjechał za rozpędzonym Paluchem przez co ostatecznie uplasował się tuż za podium.

Żużel. Były zawodnik szokuje! „Zostałem oszukany cztery razy”

Problemy Andersena poza Przyjemskim wykorzystali również Nazar Parnicki i Bastian Pedersen. Oni przez całe zawody jechali najrówniej i po 20 gonitwach obaj mieli po 13 punktów. Potrzebny był zatem wyścig dodatkowy, w którym to Ukrainiec zdobył pierwszy w historii złoty medal mistrzostw juniorskich dla swojego kraju.