Dla młodego Duńczyka to nie jest pierwsza styczność z organizacją antydopingową. Od czerwca 2022 roku był przez ponad dwa lata zawieszony za stosowanie używek. Wszystko wskazuje na to, iż Marcus Birkemose nie wyciągnął wniosków.
Żużel. Szok! Pozytywny wynik testu dopingowego u zawodnika Wilków!
Żużel. Polonia przechwyciła zawodnika! Ekspresowy transfer!
22-latek w zeszłym roku otrzymał szansę od Wybrzeża Gdańsk, z którym rozstał się w nieprzyjemnej atmosferze. Na Birkemose otrzymał karę finansową od klubu za złamanie łopatki, którego nabawił się w ojczyźnie. Ponadto to menadżer zawodnika wspomniał, iż ten musiał zwrócić pieniądze za kevlar, badania lekarskie, hotele czy klubową odzież.
Żużel. Ojciec żużlowca Stali zabiera głos po awanturze! Tak tłumaczy się z wyzwisk
Dziś dowiedzieliśmy się, iż w pobranej próbce moczu stwierdzono obecność konopii indyjskich, które widnieją na Liście Antydopingowej jako substancja zakazana podczas zawodów. Badanie było przeprowadzone po meczu ligi duńskiej Brovst – Slangerup w dniu 13 maja 2026. Głos zabrał Dyrektor Zarządzający Wybrzeża Gdańsk, czyli klubu, z którym Birkemose miał spór.
– Czyli jednak metody tego złego Gdańska (totalna dyscyplina, grożenie karami, wstrzymywanie płatności) miały sens i Marcus się umiał powstrzymać? Ostatnio tak zaskoczony byłem jak po niedzieli przyszedł poniedziałek – napisał Mariusz Kędzielski w mediach społecznościowych.
Czyli jednak metody tego złego Gdańska (totalna dyscyplina, grożenie karami, wstrzymywanie płatności) miały sens i Marcus się umiał powstrzymać?😜
Ostatnio tak zaskoczony byłem jak po niedzieli przyszedł poniedziałek.
— Mariusz Kędzielski (@mkedzielski) June 18, 2026
Żużel. Unia Leszno ma kolejną perełkę! „Przyniosę im powody do dumy” (WYWIAD)
Brak Marcusa Birkemose będzie sporym osłabieniem dla Cellfast Wilków Krosno, gdyż od początku sezonu zdobywał wiele cennych punktów. W najbliższym czasie zastępował go będzie Casper Henriksson.

1 tydzień temu















