Jak wyglądało to Grand Prix z twojej perspektywy? Byłeś za tym, żeby jechać czy nie, w tak wymagających warunkach?
Na początku, kiedy Phil zapytał wszystkich czy chcą startować dzisiaj w zawodach nikt w tamtym czasie nie chciał jechać, ponieważ bardzo padało. Większość była za tym, żeby jechać jutro. Ja z kolei mówiłem: „Spokojnie, poczekajmy aż deszcz przestanie padać może za godzinę i zobaczymy co z tego wyjdzie”, bo wiedziałem, iż jeżeli tor będzie dobrze przygotowany to będziemy mieli świetne zawody i widowisko. Ja chciałem jechać.
Żużel. Zmarzlik wzruszony! Mówi o pomocy synków i sprzeciwieniu się Morrisowi! (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy
Żużel. Fatalne wieści! Holder ze złamaniem, będzie długa przerwa! – PoBandzie – Portal Sportowy
Czy to były jedne z najtrudniejszych zawodów dla Ciebie w tym sezonie, nie tylko ze względu na warunki, ale tą niepewność i oczekiwanie co dalej?
Tak, dokładnie. Sądzę, iż dziś to był bardzo trudny i długi dzień dla wszystkich. Rozmawiamy już po północy, a wszyscy byli w gotowości już od rana i pod tym kątem to zdecydowanie była najtrudniejsza runda. Wszyscy wykonali fantastyczną pracę, żeby przeprowadzić te zawody i sądzę, iż ostatecznie wszyscy mogli czerpać frajdę z tych zawodów.
Czy wiesz jakie argumenty podnosili ci, którzy chcą jechać w zawodach, a jakie ci którzy woleliby odwołać turniej
Absolutnie nie było żadnych dwóch grup. jeżeli mówimy o momencie, w którym zaczęło padać, to cała szesnastka nie chciała jechać. Nikt się nie wyłamał. Byliśmy jedynie podzieleni na tych, którzy woleliby odjechać zawody dziś i tych którzy chcą jechać jutro, ale powtórzę, iż nikt nie chciał jechać kiedy padał deszcz. Jestem bardzo zadowolony, iż udało się pojechać, przygotować tor odpowiednio do rywalizacji i mogliśmy mieć dobre zawody. Wiem, iż jest późno, ale lepiej późno niż wcale.
Żużel. Thomsen szczery po GP! „Wszystko pływało, a ja nie chciałem ryzykować życiem” – PoBandzie – Portal Sportowy
Żużel. Kto faworytem do mistrzostwa? Korościel ma konkretny typ! – PoBandzie – Portal Sportowy
Czy przez te warunki na torze stworzyły się jakieś ścieżki którymi korzystniej było jechać?
Wszyscy chyba widzieli, iż można było bardzo napędzić się po zewnętrznej przy samym płocie i tyle.
Czwarte pole i żółty kask w półfinale był dobrym wyborem według Ciebie?
Gdybym mógł cofnąć czas i wybrać jeszcze raz kask, nie wziąłbym żółtego, ale było jak było. Byłem dziś bardzo dobry i szybki, zabrakło mi jednego punktu żeby wjechać bezpośrednio do finału. Miałem trochę pecha, ale było jak było.
Ten sezon to wiele wzlotów i upadków w Twoim wykonaniu. Teraz czujesz się bardziej na górze czy na dole?
Czuję, iż jestem teraz w dobrym okresie, miałem ostatnio dobre zawody w PGE Ekstralidze, a także dobre zawody dziś wieczorem.
Dziękuję za rozmowę!
ROZMAWIAŁ PAWEŁ CYRSKI

5 dni temu















