Żużel. Fatalny wypadek w Rybniku! Motocykl… pękł na pół!

1 dzień temu

Innpro ROW Rybnik walczył z H.Skrzydlewska Orłem Łódź o niezwykle istotny punkt bonusowy, który mógł wprowadzić jedną z tych drużyn do fazy play-off. Przed dziesiątym wyścigiem szesnastopunktowa przewaga łodzian z pierwszego spotkania stopniała do zaledwie czterech „oczek”. Wtedy to para gospodarzy prowadziła podwójnie przed Benem Cookiem oraz Halkiewiczem, jednak na wejściu w pierwszy łuk drugiego okrążenia maszyna młodzieżowca Orła nagle rozpadła się na dwie części. Kibice momentalnie przypomnieli sobie mrożącą krew w żyłach sytuację Taia Woffindena z Torunia, jednak tym razem zniszczony motocykl nie wyleciał poza tor.

Żużel. Kuriozum w Rybniku! Zamknął gaz i… dał się ograć na mecie!

Żużel. Dudek już nie zna toru Falubazu? interesujące słowa!

Żużel. PRES Toruń nie zablokuje Pedersena! Mówi o opcjach na pozycję U24! (WYWIAD)

Kamil Morydz, pełniący tego dnia rolę reportera w parku maszyn, przekazał, co było bezpośrednim powodem tej groźnej sytuacji. – Pękła śruba mocująca między przednim kołem a resztą zawieszenia. Sprawdzaliśmy to z dwóch stron. Nie wytrzymała naprężenia, rozszczepiła się i po prostu rozpadła na pół.

Tai Halkiewicz 2.0 … dobrze iż bez większych konsekwencji dla zawodnika … #RYBLOD pic.twitter.com/RMydQZiPtE

— Lokalny Matador (@LokalnyMatador) June 25, 2026

Idź do oryginalnego materiału