Żużel. Curzytek mówi o odejściu Falubazu. Chciał to zrobić znacznie wcześniej!

5 dni temu

Problemem Polonii Piła w tym sezonie była przede wszystkim niewielka zdobycz punktowa na pozycji zawodnika U24. William Drejer regularnie nie spełniał oczekiwań, dlatego klub musiał znaleźć rozwiązanie, które wzmocniłoby ten element składu i podniosło poziom drużyny. Ostatecznie pomoc nadeszła z PGE Ekstraligi, a konkretnie ze strony Stelmet Falubazu Zielona Góra. Zielonogórzanie zgodzili się wypożyczyć Michała Curzytka, który regularnie nie punktował na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.

W debiucie w barwach Polonii Piła przeciwko H. Skrzydlewska Orła Łódź Curzytek od razu pokazał się z dobrej strony, wygrywając swoje dwa pierwsze wyścigi. Później nie utrzymał już tak wysokiego tempa, jednak przez cały czas prezentował się solidnie i ostatecznie zakończył spotkanie z dorobkiem siedmiu punktów.

– Pierwsze biegi na pewno trochę mnie zaskoczyły. Fajnie udało się wejść w te zawody. Później może trochę źle przeczytałem tor i było już nieco gorzej. Ze startu nie wyjeżdżałem już tak dobrze jak wcześniej i myślę, iż to był główny problem – powiedział po meczu.

Żużel. Szokujące doniesienia! Stal zrobi odwet na Sparcie i pojedzie… juniorami?! – PoBandzie – Portal Sportowy

Żużel. Vaculik tłumaczy się z blamażu w Toruniu! Mocne słowa, jest totalnie załamany! – PoBandzie – Portal Sportowy

Wielu kibiców uważało, iż 23-latek powinien spróbować swoich sił poziom niżej, gdzie miałby większe szanse na regularne zdobywanie punktów i odbudowanie pewności siebie. Już w debiucie pokazał, iż może przynieść spore korzyści. – Ta decyzja dojrzewała już wcześniej. Chęć była, żeby zejść do niższej ligi już w zeszłym roku. Wtedy nie było takiej możliwości, a teraz się pojawiła, więc bardzo się cieszę – wyznał.

Presja związana ze startami w PGE Ekstralidze jest z pewnością znacznie większa niż na poziomie Metalkas 2. Ekstraligi. Jak na tę różnicę patrzy Curzytek? – Czy to jest mniejsza presja, to szczerze nie wiem. Sam sobie nie narzucam presji. Chcę po prostu jeździć, cieszyć się tą jazdą – podsumował.

Żużel. Kulisy meczu Falubaz – Sparta zaskakują! Protasiewicz musiał błagać Łagutę! – PoBandzie – Portal Sportowy

Ostatni występ Michała Curzytka w barwach Falubazu miał miejsce podczas wyjazdowego meczu w Grudziądzu. W swoim pierwszym starcie zawodnik dotknął taśmy i został wykluczony, a później nie pojawił się już na torze. – Po prostu to był mój błąd. Po pierwsze gdzieś tam stres, tak jak mówię, a później trener stwierdził, iż już nie pojadę – zakończył komentując kontrowersyjną sytuację.

Idź do oryginalnego materiału