Dan Bewley doskonale rozpoczął sezon będąc jednym z liderów Betard Sparty Wrocław. Niestety fatalny upadek w lidze duńskiej sprawił, iż Brytyjczyk doznał złamania uda. Kontuzja wykluczyła go ze ścigania na dłuższy okres. Szkoleniowiec drużyny przekazał jednak ważne informacje nt. stanu zdrowia zawodnika.
– Nie ma żadnych niepokojących wieści. Pamiętajmy jednak, iż to nie jest kontuzja, która wymaga tygodnia, dwóch, tylko miesięcy przerwy. Dzisiaj były badania, wygląda to wszystko optymistycznie. Jak go zobaczyłem w zeszłym tygodniu, to byłem mocno zbudowany. Naprawdę ciężko pracuje z naszym fizjoterapeutą od rana do późnych godzin popołudniowych. Wierzę w to, iż zobaczymy go jeszcze w fazie zasadniczej – powiedział Piotr Protasiewicz po meczu z Gezet Stalą Gorzów.
Żużel. Holder z poważniejszymi złamaniami? Padł termin powrotu! – PoBandzie – Portal Sportowy
Żużel. Stal postawiła się Sparcie! We Wrocławiu mają o czym myśleć (RELACJA)
Żużel. Stal poddała się przed meczem? Paluch tłumaczy brak ZZ!
Mimo ciężkiej kontuzji Dan Bewley w mediach społecznościowych chwali się dobrym humorem. 27-latek pokazywał „wheelie” najpierw na wózku, a następnie na rowerze. Trener wrocławskiej drużyny nie ukrywa, iż cieszy go podejście zawodnika.
– Obgryzam paznokcie już od początku mojej pracy tutaj, jak obserwuję, co wyczyniają niektórzy zawodnicy. istotny jest mental w powrocie do zdrowia. Dan naprawdę robi niesamowitą robotę, pracuje po 7-8 godzin dziennie i co 2-3 dni spotykamy się. Jak jestem na sali rehabilitacyjnej to widać niesamowity progres. Aczkolwiek pamiętajmy, iż motocykl to jest coś innego. Absolutnie nie chcę go widzieć na nim za szybko. Zdrowie jest najważniejsze, także musi być rozjeżdżony i w pełni sprawny – przyznał Protasiewicz.
Żużel. Falubaz zrobił świetny ruch? Mówi o postawieniu na Lebiediewa
Żużel. Sparta uratowała się… nieczystym zagraniem? Dalej wierzy w Stal w play-offach!
Pierwotnie zakładano, iż Bewley będzie dostępny na fazę play-off. Okazuje się, iż może na torze pojawić się wcześniej, ale nikt we Wrocławiu nie chce przyśpieszać procesu rehabilitacji. Poza tym są świadomi, iż górną czwórkę trzeba najpierw sobie wywalczyć.
– Najpierw chciałbym, żeby były te play-off’y. Nie śmieję się, tylko tabela jest skonstruowana tak, a nie inaczej. Ponoć jest szansa, iż wróci jeszcze w fazie zasadniczej, aczkolwiek na razie to trochę wróżenie z fusów – zakończył szkoleniowiec.

3 dni temu
![Rajd Jarociński 2026 – [LIVE RALLYPL]](https://rallypl.com/wp-content/uploads/2026/06/rjl.jpg)












