W dniach 27-28 lutego w Maltańskim Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym przy ul. Wiankowej 3 w Poznaniu odbędzie się XI Ogólnopolska Konferencja Biegowa pod hasłem „Metamorfozy na rynku imprez biegowych”. Wydarzenie zgromadzi ekspertów, organizatorów biegów górskich i ulicznych oraz pasjonatów biegania.
Udział w Ogólnopolskiej Konferencji Biegowej to wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń i integracji środowiska biegowego w Polsce. Uczestnicy będą mieli szansę na zdobycie cennej wiedzy, nawiązanie współpracy oraz zainspirowanie się do dalszego rozwoju rynku imprez biegowych. realizowane są internetowe zapisy na to wydarzenie.
Dzień pierwszy: Debaty i panele dyskusyjne
Konferencja rozpocznie się rejestracją uczestników oraz powitalną kawą o godzinie 9:00. Oficjalne otwarcie odbędzie się o 10:00, a tuż po nim uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w debacie oksfordzkiej na temat profesjonalizmu organizacji imprez biegowych w Polsce.
W dalszej części dnia zaplanowano dwa bloki paneli dyskusyjnych. Pierwszy skupi się na wyzwaniach i źródłach wsparcia dla organizatorów lokalnych biegów oraz przyszłości biegów maratońskich w Polsce. Udział w nim wezmą m.in. Hubert Król (trenertriathlon.pl) oraz Katarzyna Stępniewska-Walaszczyk z Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, który organizuje m.in. Cracovia Maraton.
Druga część panelowa poświęcona będzie tematom budowania prestiżu i wizerunku imprez biegowych. Michał Walczewski, redaktor naczelny MaratonyPolskie.pl, poprowadzi dyskusję o roli celebrytów i elity biegaczy w kreowaniu marki zawodów.
Po intensywnym dniu uczestnicy będą mogli wziąć udział w zawodach biegowych wokół Jeziora Maltańskiego lub skorzystać z relaksu w Termach Maltańskich. Wieczór zakończy uroczysta kolacja i impreza integracyjna.
Dzień drugi: Inkluzywność, wyzwania i przyszłość biegów
Drugi dzień konferencji rozpocznie się od panelu dyskusyjnego poświęconego inkluzywności w imprezach biegowych. Dr Tomasz Zawadzki z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu poprowadzi dyskusję na temat udziału osób starszych i z niepełnosprawnościami w zawodach biegowych. Kolejna debata skupi się na biegach górskich, ich sukcesach oraz przyczynach porażek, prowadzona przez Mirosława Bienieckiego – dyrektora Festiwalu Biegu Rzeźnika.
Podczas sesji „Quo vadis” uczestnicy podsumują dotychczasowe panele i wyciągną wnioski na przyszłość. Konferencję zakończy warsztat na temat zarządzania mediami społecznościowymi w kontekście promowania imprez biegowych.
Wciąż można dołączyć
Zapisy na konferencję realizowane są na stronie posir.poznan.pl. Opłata konferencyjna wynosi 550 zł. Organizatorem wydarzenia są Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji pod patronatem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
red