Wilfredo Leon pokonał Brazylię w półfinale Ligi Narodów

ochrona24.info 3 miesięcy temu

Leon poprowadził Polskę do ważnego zwycięstwa. Foto: siatkówkaworld.com

Kubańczyk Wilfredo Leon poprowadził polską drużynę gospodarzy do kluczowego czterosetowego zwycięstwa nad silną Brazylią i awansował do półfinału aktualnej Siatkarskiej Ligi Narodów, której finał odbył się w Łodzi.

Wieloletni znacjonalizowany napastnik miał podczas turnieju znakomite występy i z 18 punktami ugruntował swoją pozycję króla strzelców. Raport Z agencji Prasa łacińska (PL)

Zobacz więcej

Polska ponownie pokonała Brazylię!

The #VNL Obrońcy tytułu wprawili publiczność w szał, gdy w porywającym czterosetowym meczu ponownie dotarli do półfinału.

29 czerwca zagrają ze zwycięzcą meczu Włochy – Francja.

#Siatkówka #VNLLódz Finały #VNL #VNL2024 pic.twitter.com/8lrgQFIaVi

— Świat Siatkówki (@volleyballworld) 27 czerwca 2024 r

Mieszkaniec Santiago swoimi strzałami był katem, notując w tej kategorii 14 punktów. Resztę punktów zdobył z dwóch bloków i tyle samo z linii serwisowej.

W Atlas Arenie Amerykanie z Ameryki Południowej rozpoczęli od dobrej pracy zespołowej, która zapewniła im niewielkie zwycięstwo z wynikiem 25-18.

Jak dodała publikacja, światowi liderzy dokonali jednak zmian w pozostałych setach, aby zapewnić sobie zwycięstwa z wynikami 25-23, 25-22 i 26-16.

Po stronie brazylijskiej największa odpowiedzialność w ofensywie spadła na Darlana Ferreirę, autora 21 kartek, ale doskonałe wsparcie otrzymał od Yondiego Leala – kolejnego urodzonego Kubańczyka – który dzięki dobrym pokazom dostarczył 17 kartek, w tym 15.

Japonia w półfinale!

Prowadzona przez Yuki Ishikawę Japonia pokonała Kanadę w prostych setach i zajęła pierwsze miejsce. #VNL półfinał.

#Siatkówka #VNLLódz Finały #VNL #VNL2024 pic.twitter.com/DAWCFQ0xem

Dzięki zwycięstwu Polska awansowała do półfinału turnieju, co Japonia osiągnęła po zwycięstwie nad Kanadą w trzech setach (26–24, 25–18 i 26–24). Tak wyglądała walka pomiędzy Polakami a Japończykami szukającymi miejsca w walce o tytuł.

Na najbliższy piątek zaplanowano mecze pomiędzy Włochami a Francją oraz Słowenią i Argentyną, z których wyłoniona zostanie dwójka pozostałych półfinalistów turnieju.