Wielkie wyróżnienie wychowanka Polonii. Nikt mu tego nie zabierze

speedwaynews.pl 1 dzień temu

Maksymilian Pawełczak podbija żużlowy świat. Młodzieżowiec Abramczyk Polonii Bydgoszcz jest w niesamowitym gazie, nie raz wspomagając zespół swoimi punktami. Technika jazdy Pawełczaka zasługuje na wielkie brawa, ale też buduje narracje, iż w nim powinniśmy upatrywać przyszłości polskiego żużla. Dlatego też otrzymuje szansę w przeróżnych turniejach, aby zaskoczyć wszystkich na jakże możliwym poziomie. Tym samym nie mogło zabraknąć rundy IMP w Bydgoszczy z ulubieńcem publiczności.

Oto dzika karta

IMP cechuje się szansą dla młodych zawodników. Jako stałego uczestnika mamy Radosława Kowalskiego, punkty zdobywa Wiktor Przyjemski, a ostatnio jako dzika karta zaprezentował się Antoni Kawczyński. Młodzież ma szansę na podbicie świata, ale przez cały czas najwyżej sklasyfikowany jest Przyjemski. 2. runda cyklu odbędzie się w Bydgoszczy, więc nie mogło zabraknąć młodego matadora z ambicjami. Maksymilian Pawełczak został ogłoszony jako dzika karta na macierzystym torze, a przy tym nie jest bez jakiś szans. Zawodnicy Abramczyk Polonii radzą sobie naprawdę dobrze na domowym owalu, znając każdy centymetr przygotowanej przez Dariusza Śledza nawierzchni. Tym samym Pawełczak jest w stanie pokusić się o niespodziankę. Sam przecież brał udział w walce o przepustki do IMP, startując w Challenge na Skałce w Świętochłowicach.

Zmarzlik utrzyma tempo?

Pierwsza runda zakończyła się zwycięstwem Bartosza Zmarzlika na Motoarenie w Toruniu. Polak pokazał się z dobrej strony, ale kilka za nim znajduje się Piotr Pawlicki. Cała czołówka jest naprawdę zbita, a zaskakująco wysoko plasuje się Krzysztof Buczkowski. Bydgoska runda odbędzie się w sobotę 4 lipca, przy czym może rozwiać wszelkie wątpliwości. Mistrza Polski poznamy na torze w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie zeszłoroczne ściganie naprawdę potrafiło wlać mnóstwo emocji w serca kibiców.

Idź do oryginalnego materiału