Wielkie wyróżnienie dla Natalii Kaczmarek. Obok same gwiazdy!

Natalia Kaczmarek na igrzyskach olimpijskich w Paryżu pokazała klasę i wywalczyła brązowy medal w biegu na 400 metrów. Wcześniej została także mistrzynią Europy, a jej wielkie sukcesy dostrzegła federacja European Athletics. Kaczmarek już drugi raz z rzędu została nominowana do prestiżowej nagrody.
Znakomity rok ma za sobą Natalia Kaczmarek. Pobiła rekord Polski w biegu na 300 metrów, w Rzymie została mistrzynią Europy na 400 metrów, również bijąc rekord Ireny Szewińskiej, a na igrzyskach olimpijskich w Paryżu została brązową medalistką. Był to dla niej pierwszy indywidualny "krążek" na igrzyskach. Na tym jednak nie koniec.

Natalia Kaczmarek z szansą na prestiżową nagrodę. Inny Polak też z nominacją
Postawa w 2024 roku i wielkie sukcesy Kaczmarek spowodowały, iż Polka już drugi raz z rzędu została nominowana do tytułu najlepszej lekkoatletki roku w Europie. Plebiscyt prowadzony jest przez European Athletics, a nominacje otrzymało aż dziesięć zawodniczek. Głosowanie odbywa się na stronie internetowej federacji, którą znaleźć można pod tym linkiem.

Nafissatou Thiam (Belgia)

European Athletics nominowało także innego Polaka - Stanisława Strzeleckiego. Powalczy on o tytuł wschodzącej gwiazdy europejskiej lekkoatletyki. Młody biegacz w 2024 roku ma za sobą wielkie sukcesy. W lipcu wygrał złoto mistrzostw Europy do lat 18 w biegu na 400 metrów z czasem 46,50. Dodatkowo triumfował także z polską sztafetą w biegu na 100-200-300-400 metrów. Jako jeden z dwóch zawodników całego turnieju zdobył więc dwa złote medale i zasłużył na prestiżową nominację.

Głosowanie trwa do 29 września, a nagrody zostaną wręczone na gali Golden Tracks, którą zaplanowano na 26 października w macedońskim Skopje.