“Verstappen odrzucił ofertę Mercedesa”

1 tydzień temu



Według byłego kierowcy F1, a w tej chwili komentatora Sky Sports, Max Verstappen miał odrzucić ofertę Mercedesa dotyczącą startów w tej ekipie.

Saga Max Verstappen – Mercedes trwa od dłuższego czasu. Toto Wolff wielokrotnie potwierdzał zainteresowanie usługami holenderskiego kierowcy, panowie spotkali się również kilkukrotnie na torach i poza nimi.

Póki co jednak nie ma żadnych konkretów w tej sprawie, a problemy Red Bulla i świetna forma Mercedesa przykryły nieco te rozważania.

“Jeżeli będzie coś nowego w sprawie mojej przyszłości, dam znać” – mówi Max Verstappen w rozmowie z planetf1.com.

Ale wygląda na to, iż za kulisami dzieje się sporo.

“W Mercedesie słyszy się, iż Wolff złożył mu zakulisową ofertę” – mówi Ralf Schumacher.

“Ale ta oferta była tak zła finansowo, iż nie była żadną opcją dla niego. Myślę, iż to było celowe. Dlaczego Wolff, skoro wszystko idzie w Mercedesie zgodnie z planem, miałby sadzać bardzo drogiego Verstappena u boku Kimiego Antonellego, przyszłej supergwiazdy?” – pyta Schumacher.

Verstappen zarabia w tej chwili w Red Bullu około $70 mln i trudno spodziewać się by chciał zejść z tych zarobków.

“Słyszałem, iż chcieli zakontraktować Maxa do 2032 roku. I on odmówił, mówiąc, iż teraz tego nie potrzebuje i woli poczekać” – mówi Niemiec.

Jeżeli Verstappen miałby przejść do Mercedesa, to stałoby się to za George Russella, który musiałby szukać innego miejsca. Mówi się, iż zainteresowany jego usługami byłby na przykład Red Bull.

Na podstawie: planetf1.com



Idź do oryginalnego materiału