VBW Gdynia wygrywa z wicemistrzem

basketligakobiet.pl 3 godzin temu

VBW Gdynia dzięki znakomicie rozegranej ostatniej kwarcie, wysoko pokonała wicemistrzynie Polski z Gorzowa Wlkp. Liderką drużyny z Pomorza była Stephanie Jones, która rzuciła 23 punkty.

W hicie kolejki w Gdyni, gospodynie po znakomitej ostatniej kwarcie (34:17) wysoko pokonała finalistę poprzedniego sezonu z Gorzowa Wlkp. Początek spotkania nie zapowiadał aż tak dużej różnicy punktowej, jaka została osiągnięta na sam koniec. Oba zespoły grały kosz za kosz, ale lekką przewagę miały gospodynie. Po 20 minutach na tablicy wyników było (38:37), by po kolejnej kwarcie (56:54). W ostatniej kwarcie AZS dwukrotnie doprowadzał do remisu po 56 i 58, ale od tego momentu dużo większą skuteczność miały zawodniczki prowadzone przez trenera Philipa Mestdagha. 23 punkty rzuciła Stephanie Jones, a mecz z double-double zakończyła Ruth Hebard – 20 punktów i 12 zbiórek. W zespole z Gorzowa Wlkp. 29 punktów zapisała na swoim koncie Elena Tsineke.

VBW Gdynia - PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp 90:71