USW-M 35 wraca do Grajewa w listopadzie

4 godzin temu

Unia Sportów Walki – M powraca z kolejnym wydarzeniem. Już 9 listopada w Grajewie, podlaska organizacja zaserwuje widzom 12 pojedynków w różnych formułach walki. Walką wieczoru wydarzenia USWM 35, organizowanego przez Lecha Gorczaka, będzie starcie w kategorii do 93 kg. Naprzeciw siebie staną lokalny bohater Piotr Kalenik (MMA 12-10) oraz doświadczony Arkadiusz Jędraczka (MMA 9-20).

Znajdujący się na fali dwóch zwycięstw z rzędu Kalenik reprezentuje barwy lokalnego Vale Tudo Białystok. W ostatniej walce ekspresowo rozprawił się z Krzysztofem Pietraszkiem, poddając go w nieco ponad minutę. Drugim wygranym w ubiegłym roku pojedynkiem było starcie z Michałem Gutowskim zakończone jednogłośnym werdyktem sędziów. Obie walki miały miejsce na galach spod szyldu organizacji USWM, dla której to Kalenik miał okazję walczyć już 5-krotnie. 34-latek szczególnie lubuje się w technikach parterowych, gdyż aż 7 z jego 12 zawodowych zwycięstw odniósł właśnie poprzez poddania. Kalenik powróci do klatki po niemalże rocznej przerwie od startów spowodowanej kontuzją ręki.

Plany podtrzymania zwycięskiej passy postara się pokrzyżować mu ostatni rywal Tomasza Narkuna – Arkadiusz Jędraczka. 39-letni podopieczny Pawła Nastuli ma na swoim koncie niemalże 30 zawodowych starć. Ostatnia wygrana w jego rekordzie miała miejsce w listopadzie ubiegłego roku na gali MCF 9. Wówczas Jędraczka został ogłoszony zwycięzcą walki z Mateuszem Głuchem po dyskwalifikacji rywala w wyniku nielegalnych łokci w tył głowy. Serię porażek udało mu się przerwać również w maju 2022 roku, kiedy to na czeskiej gali Way of Warrior odprawił ciosami w drugiej rundzie Dušana Glezgo. Ma on również na koncie przygodę z walkami na gołe pięści. Dwukrotnie próbował swoich sił w organizacji Wotore, ale zarówno walka z Szymonem Szynkiewiczem jak i Dominikiem Owsianym zakończyły się przegranymi w pierwszej odsłonie pojedynku.

Na wydarzeniu z numerem 35 kibice będą mogli zobaczyć również innych znanych z polskich czy europejskich klatek zawodników. Co ciekawe, zdecydowaną część karty będą stanowiły pojedynki w kategorii do 93 kg. Jednym z takowych zawodników będzie uczestnik co-main eventu nadchodzącej gali, podlaski “Viking” – Adam Biegański (MMA 9-7). Do klatki w Grajewie wejdzie również niepokonany dotychczas w zawodowej karierze Marek Bujło (MMA 2-0), który skrzyżuje rękawice z powracającym po 10 latach rozbratu ze startami Błażejem Nagórskim (MMA 2-6).

Transmisja na Youtube oraz na Facebooku USW-M.