[U-19] Ważne zwycięstwo juniorów starszych

rakow.com 3 tygodni temu

Piąty ligowy mecz Rakowa U-19 to również piąty komplet punktów. Podopieczni Michała Mizgały wygrali 3:0 z Piastem Gliwice.

W meczu zmierzyły się drużyny, które przed rozpoczęciem 5. serii gier zajmowały miejsca na ligowym podium. Od początku spotkania na boisku przeważał zespół Medalików. W 21. minucie w dogodnej sytuacji w polu karnym znalazł się Borys Dmytryszyn. Środkowy pomocnik był najszybszy przy piłce wybitej przez obrońcę i strzałem po ziemi pokonał bramkarza Piasta.

Po zmianie stron podopieczni Michała Mizgały kontynuowali dobrą grę. W kwadrans po rozpoczęciu drugiej połowy na 2:0 podwyższył Ivan Metlushko. 9 minut później wynik ustalił Kamil Małota, który mocnym strzałem wykorzystał dokładne dogranie Szymona Jarka.

Po pięciu kolejkach 1. Ligi Wojewódzkiej U-19 juniorzy starsi Rakowa z kompletem punktów przewodzą klasyfikacji. Identycznym dorobkiem punktowym dysponuje też Ruch Radzionków, jednak Cidry mają gorszy bilans bramek. W następnej kolejce zagramy u siebie z GKS-em Jastrzębie.

Piast Gliwice - Raków U-19 0:3

Bramki: Dmytryszyn (21'), Metlushko (60'), Małota (69')

Raków U-19: Wróbel, Siwkowski, Mikołajczyk, Zieliński, Jarek (82. Kociniewski), Jurasik (70. Bandura), Suski, Dmytryszyn, Pietruszka (75. Suzuki), Szczepaniak, Metlushko (60. Małota).