[U-19] Siódma wygrana Medalików

rakow.com 1 tydzień temu

Podopieczni Michała Mizgały wygrali kolejne ligowe spotkanie. Juniorzy starsi Rakowa pokonali 7:1 UKS Ruch Chorzów.

Od pierwszej do ostatniej minuty zespół Medalików dominował na boisku w Chorzowie. Wynik otworzył w 18. minucie kapitan drużyny, Bartłomiej Zieliński. Obrońca wykorzystał dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego od Emanuela Gibały. 11 minut później zawahanie w linii defensywnej gospodarzy zamienił na bramkę Tymoteusz Mazanek.

W 38. minucie UKS Ruch stracił bramkarza. Golkiper chorzowian interweniował ręką poza własną "szesnastką" i arbiter nie miał wątpliwości, pokazując mu czerwoną kartkę. Rzut wolny precyzyjnym strzałem na gola zamienił Emanuel Gibała. Bramkę na 4:0 zdobył jeszcze przed przerwą Tymoteusz Mazanek, finalizując zespołową akcję Medalików.

Po zmianie stron podopieczni Michała Mizgały strzelali dalej. W 63. minucie 10. gola w okresie zdobył Ivan Metlushko. Ukrainiec nie dał szans bramkarzowi mocnym strzałem z bliskiej odległości. Niecałe 10 minut później Metlushko wygrał pojedynek z golkiperem UKS-u i ponownie wpisał się na listę strzelców. W 83. minucie gospodarze zdobyli bramkę honorową. Wynik ustalił na 3 minuty przed końcem Senshin Suzuki, któremu piłkę wyłożył Kacper Bandura.

Po siedmiu seriach gier juniorzy starsi Rakowa dysponują kompletem 21 punktów. Zespół U-19 ma 2 "oczka" przewagi nad Ruchem Radzionków. W najbliższą niedzielę Medaliki zagrają u siebie z Rekordem Bielsko-Biała.

UKS Ruch Chorzów - Raków U-19 1:7

Bramki: Sobek (83') – Zieliński (18'), Mazanek (29', 42'), Gibała (38'), Metlushko (63', 73'), Suzuki (87')

Raków U-19: Bednarek, Kutera, Zieliński (46. Kossakowski), Kociniewski (70. Chruściński), Bandura, Jarek (63. Jurasik), Dmytryszyn (63. Suzuki), Suski (55. Pietruszka), Gibała (55. Głowiński), Mazanek, Metlushko.