Towns i Wolves wygrywają w czwartym meczu z Mavs, aby uniknąć remisu

• Dave McMenamin, pisarz ESPN29 maja 2024 o 13:25

Zamknąć
    • Lakers i korespondent NBA dla ESPN.
    • Relacjonował Lakers i NBA dla ESPNLosAngeles.com w latach 2009–2014, Cavaliers w latach 2014–18 dla ESPN.com oraz NBA dla NBA.com w latach 2005–09.

DALLAS – Po Miasta Carla Anthony’ego Otrząsnął się z załamania strzeleckiego i zdobył 25 punktów w czwartym meczu, w którym Minnesota Timberwolves zwyciężył 105:100 z Dallas Mavericks we wtorek. Antoni Edwards Podczas wspólnej konferencji prasowej po meczu zaliczył kolejną asystę dla wielkiego zawodnika All-Star.

Wtrącony w pytanie, w którym Towns został poproszony o wyjaśnienie, co się zmieniło – po fatalnym meczu nr 3, w którym jego trener, Chris Finch, przyznał, iż „trudno było to oglądać” – Edwards odpowiedział w imieniu Townsa.

„Wszystko się dla niego złożyło, był bardzo pewny siebie” – powiedział Edwards. „Grał bardzo dobrze, dał świetny występ. To dzięki niemu dzisiaj wygraliśmy”.

Towns trafiał 9 na 13 z gry i 4 na 5 za trzy punkty, zdobywając 10 punktów w czwartej kwarcie, co pomogło Timberwolves w końcu wypędzić demony z późnej fazy gry po spasowaniu w początkowej fazie gry 0-3 do finału Konferencji Zachodniej.

W nocy wszedł na boisko strzelając 15 z 54 w serii (27,8%), w tym 3 z 23 z rzutów za trzy punkty (13%).

Wybór redaktora

2 powiązane

„To czwarty mecz, w którym przegrywamy 3:0 i nie ma czasu, aby w to wątpić” – powiedział Towns. „Wyjdź na boisko i bądź agresywny, oddawaj swoje strzały tak, jak robiłem to we wszystkich seriach, i bądź pewny przy każdym oddanym strzale”.

Finch, który przez prawie dziewięć ostatnich minut drugiego meczu grał na ławce Townsa, zaufał swojemu dużemu zawodnikowi, iż we wtorkowej czwartej kwarcie zagra z pięcioma faulami, co doprowadziło do zmiany. Naz Czerwony Na 9:25 do końca meczu Towns grał przez większą część meczu, aż do faulu na 1:38 przed końcem.

„Cat to świetny gracz” – powiedział Finch. „Jego zmagania nie będą trwały wiecznie. Pchnął się do przodu. choćby gdy miał kłopoty z faulami, zostawiliśmy go tam. … Po prostu pozwólmy mu się toczyć, grał mądrze, grał pod kontrolą, odbił się dla nas naprawdę dobrze. To był występ w defensywie, z którego można być dumnym.” Naprawdę.

„Dzisiejszy wieczór był dla niego wielkim krokiem”.

Strażnik Dallas Kyriego Irvinga Poniósł pierwszą w swojej karierze porażkę przez przerwę, spadając do 14-1 w takich scenariuszach, w dużej mierze za sprawą Townsa.

„To właśnie robią wielcy gracze” – powiedział Irving o Towns. – Wymyślili to.

Timberwolves mają nadzieję kontynuować porażkę Mavericksów, stając się pierwszą drużyną w historii NBA, która wygrała cztery mecze z rzędu i wygrała serię po przegranych pierwszych trzech meczach. Piąty mecz odbędzie się w czwartek w Minneapolis.

W związku z tym Edwards skrytykował Townsa, mówiąc, iż wiedział, jak ważne będzie dla niego pozostanie na boisku podczas finałów konferencji, zwłaszcza jeżeli Mavericks mają początkującego rozgrywającego. Derek Lively II Być może wróci po skręceniu szyi, które wykluczyło go z czwartego meczu.

Mamy wszystko, czego potrzebujesz, aby śledzić podczas Finałów Konferencji.

McMahona: Najlepszym QB w Dallas jest Luka
• Co tytuł oznacza dla czterech gwiazdek
Pas na: Jak zbudowana jest Final Four NBA
Payne’a: 4 zawodników, 4 finalistów
Shelburne’a: Co Edwards znaczy dla Wilków

„Co ci mówiłem o brudzie?” – powiedział Edwards, rzucając Towne’owi przesadne spojrzenie, gdy dzielili się podium po meczu.

Następnie Edwards zwrócił swoją uwagę na reporterów siedzących przed nim: „Zamierzam pobić go w autobusie”.

Inteligencja Edwardsa nie była jedyną cechą, którą strzelec pokazał we wtorek. Rozegrał także swój najlepszy mecz w serii, zdobywając 29 punktów, strzelając 11 z 25, 10 zbiórek, 9 asyst i 6 strat.

Choć Edwards był więcej niż szczęśliwy, mogąc pochwalić Townsa, Mike’a Conleya (14 punktów, 7 asyst, 4 przechwyty, 0 strat) i Kyle’a Andersona (2 punkty, 4 zbiórki, 4 asysty, 3 przechwyty w 25 minut spędzonych na ławce rezerwowych) Za ich wkład, Edwards strzelił z wyskoku na 39,7 sekundy przed końcem i trafił sztyletem, dzięki czemu Timberwolves prowadzili pięcioma po ataku Irvinga. To gra na jedno posiadanie.

„Byłem na ławce rezerwowych i siedziałem w pierwszym rzędzie, kiedy popełniłem błąd” – Towns powiedział o decydującym strzale Edwardsa. „Mam wrażenie, iż wyobrażał sobie ten wygląd i dotarł dokładnie tam, gdzie chciał.

„Jestem zaszczycony, iż mogę grać tutaj z moim bratem i codziennie widzę, jak ciężko pracuje, i wiem, iż kiedy oddał strzał, była duża szansa, iż ​​to zrobi”.

Jeśli posłuchasz żartu Edwardsa o Dallas Cowboys Micaha Parsonsa Pod koniec wieczoru istnieje duża szansa, iż ​​ta seria dopiero się zaczyna.

Kiedy Edwards minął gwiazdorskiego obrońcę na jednej z tylnych uliczek American Airlines Center i zobaczył Parsonsa w charakterystycznych dla Edwardsa tenisówkach, upewnił się, iż wie, jaki rozmiar nosi Parsons, a następnie zapewnił w sposób podobny do swego oświadczenia: piłkę do gospodyni szatni areny podczas drugiej rundy meczu Minnesota vs. Denver Nuggets.

„Przyniosę mu jakieś ładne buty na mecz 6” – powiedział Edwards. – To właśnie mu powiedziałem.

Tim McMahon z ESPN przyczynił się do powstania tego raportu.