To była 79. minuta! Hiszpania zagrała z Danią w Lidze Narodów

Reprezentacja Hiszpanii w lipcu sięgnęła po mistrzostwo Europy. W berlińskim finale pokonała Anglię 2:1. Od tego czasu podopieczni Luisa de la Fuente rozegrali już trzy mecze. Tym razem podejmowali Duńczyków. W Murcii długo utrzymywał się wynik bezbramkowy aż nadeszła 78. minuta spotkania. Decydującego o zwycięstwie gola zdobył Martin Zubimendi.
Remis z Serbią (0:0) i wysoka wygrana ze Szwajcarią (4:1). To wyniki Hiszpanii z wrześniowej przerwy reprezentacyjnej. Mistrzowie Europy tym razem - na początek październikowego zgrupowania - podejmowali Duńczyków. Spotkanie rozegrano na Estadio Enrique Roca de Murcia.

Minimalna wygrana Hiszpanów. Duńczycy pokonani
Luis de la Fuente posłał w bój zawodników, którzy stanowili o sile drużyny na turnieju w Niemczech. W pierwszym składzie zagościli Alvaro Morata, Fabian Ruiz i Lamine Yamal. Szansę dostali także piłkarze, których rola Niemczech była mniejsza - Dani Vivian i Alejandro Grimaldo.

Oficjalnie: Kluczowa postać Liverpoolu sensacyjnie ogłasza koniec kariery!

Żaden z nich nie mógł jednak znaleźć sposobu na Kaspera Schmeichela. Jedynego gola w tym spotkaniu Hiszpanie zdobyli dopiero w 79. minucie spotkania. Do siatki trafił Martin Zubimendi. To pierwszy gol pomocnika Realu Sociedad w 13. meczu w narodowych barwach. Kolejne spotkanie mistrzowie Europy rozegrają 15 października. W Kordobie zmierzą się z Serbią.

Słynny dziennikarz zna już wyniki Złotej Piłki. "Historyczna niesprawiedliwość"

Hiszpania 1:0 Dania (0:0)
Gol: Martin Zubimendi' 79

Hiszpania: Raya (gk) – Porro, Vivian, Laporte, Grimaldo – Zubimendi, Ruiz – Pedri (62' Merino)– Yamal (90+2' Gomez) Morata (k) (78' Joselu), Oyarzabal (62' Baena)
trener: Luis de la Fuente
Dania: Schmeichel (gk) – Kristensen, Vestergaard, Nelsson – Bah, Hoejbjerg (k), Hjulmand, Kristiansen – Gronbaek (78' Hojlund), Dolberg (73' Poulsen), Eriksen (73' Isaksen)
trener: Lars Knudsen

sędziował: Ivan Krużliak (Słowacja)
żółte kartki: Raya - Hjulmand, Kristiansen, Bah, Nelsson