Tenis. Magda Linette pokonała Darię Kasatkinę w 1/8 finału turnieju WTA 1000 Wuhan Open 2024

Magda Linette (45 WTA) znakomicie spisuje się w turnieju WTA 1000 Dongfeng Voyah Wuhan Open 2024. Awansowała do ćwierćfinału, w którym zmierzy się w piątek z Amerykanką Coco Gauff (4 WTA, nr 4).

Rano w 1/8 finału Polka w bardzo dobrym stylu wyeliminowała Rosjankę Darię Kasatkinę (11 WTA, nr 8) 6:2, 6:3. Zwyciężyła w 59 akcjach (rywalka w 43). Mecz trwał zaledwie 74 minuty.

Przebieg spotkania

W pierwszym secie Magda przełamała Darię jako pierwsza (3:1). Straciła serwis (3:2), ale odebrała ponownie podanie przeciwniczce (4:2, 6:2).

W drugim secie Linette wywalczyła breaka (2:0). Kasatkina odpowiedziała przełamanie powrotnym (2:1). Po raz piąty nie utrzymała podania (4:2). Polka skutecznie serwowała po zwycięstwo (6:3).

Wygrała z Darią trzeci raz (na siedem pojedynków).

Wyniki

Trzecia runda: Sabalenka – Putintseva; Haddad Maia – Fręch (piątek około godz. 14.40-15); Gauff – Kostyuk 6:4, 6:1; Linette – Kasatkina 6:2, 6:3; Q. Zheng – L. Fernandez; Paolini – E. Andreeva; Alexandrova – Baptiste 6:1, 6:1; Pegula – Xinyu Wang 3:6, …