Tak wygląda tabela Ligi Europy po środowych meczach. Niespodziewany lider

1 dzień temu

Środowy wieczór 25 września zainaugurował kolejny sezon piłkarskiej Ligi Europy. Drugie najważniejsze rozgrywki na Starym Kontynencie wróciły w zupełnie zmienionej formie. Już pierwsze mecze przyniosły grad goli. Nie minęła 21:00, a fani w Europie obejrzeli już 10 trafień. To efekt dwóch meczów, które rozpoczynały tegoroczną edycję. Liderem po pierwszym dniu zostało Lazio, które wysoko pokonało Dynamo Kijów. Oto tabela Ligi Europy po środowych meczach.
Liga Europy w tym sezonie rozgrywana jest w zupełnie nowej formule. Klasyczną, dobrze znaną do tej pory fazę grupową zastąpiła faza ligowa. Zamiast podziału na czterozespołowe grupy drużyny grają osiem meczów z ośmioma różnymi rywalami. Na podstawie tych spotkań sporządzana jest zbiorcza tabela. Drużyny z miejsc 1-8 awansują bezpośrednio do 1/8 finału. Zespoły z pozycji 9-24 zagrają w play-offach, a te, które uplasują się na lokatach od 25 do 36 zostaną wyeliminowane z rozgrywek.

Oto tabela po pierwszym dniu Ligi Europy. Lazio liderem
W środę 25 września rozegrano połowę meczów pierwszej kolejki. Na murawach europejskich stadionów zaprezentowało się 18 zespołów. Rywalizacja rozpoczęła się od spotkań w Holandii i Norwegii. AZ Alkmaar pokonało Elfsborg 3:2, a Bodo/Glimt takim samym stosunkiem zwyciężyło FC Porto.

Lewandowski pokazał, co potrafi. Tak trafił dla Barcelony!

Następnie uwaga kibiców przeniosła się na stadiony w Anglii, Danii, Turcji, Francji, Bułgarii, Belgii i Niemczech, gdzie domowy mecz Ligi Europy przeciwko Lazio rozgrywało Dynamo Kijów. Rzymianie nie zawiedli i pewnie wygrali. Na Old Trafford Manchester United prowadził z Twente po golu Christiana Eriksena, ale po przerwie do siatki trafił Sam Lammers i doprowadził do wyrównania. To kolejna wpadka United pod wodzą Erika ten Haga.

Pierwszym liderem tabeli zostało Lazio. Pozostałe dziewięć spotkań pierwszej kolejki Ligi Europy zaplanowane zostały na czwartek 26 września. Tego dnia do gry wejdą między innymi Roma i Tottenham.