Tak wygląda klasyfikacja strzelców Ligi Mistrzów po golach Lewandowskiego

3 dni temu

Robert Lewandowski powoli rozkręca się w bieżącej edycji Ligi Mistrzów. W pierwszej kolejce nie zdobył bramki, ale przełamał się w drugiej serii gier. Przeciwko Young Boys rozpoczął strzelanie już w ósmej minucie, a kilka minut po przerwie dołożył kolejne trafienie. W ten sposób walnie przyczynił się do wysokiego zwycięstwa, a także zbliżył się do najlepszych strzelców rozgrywek. Tak wygląda klasyfikacja strzelców Ligi Mistrzów.
Robert Lewandowski w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów nie zdobył bramki dla FC Barcelony w wyjazdowej potyczce z AS Monaco (1:2). Przełamania szukał w drugiej serii, gdy do stolicy Katalonii przyjechała drużyna Young Boys, mistrz Szwajcarii.

Robert Lewandowski strzelił pierwsze gole w tym sezonie Ligi Mistrzów. Oto klasyfikacja strzelców
Polski napastnik nie potrzebował wiele czasu w to, aby pokonać golkipera rywali. Już w ósmej minucie kapitalnie wypatrzył go Raphinha, po czym nie pozostało mu nic innego, jak wpakować piłkę do pustej bramki. A na początku drugiej połowy poszedł za ciosem i z bliska trafił po raz drugi, wykorzystując dogranie Inigo Martineza. A jego zespół ostatecznie wygrał 5:0.

W ten sposób Lewandowski strzelił 95. i 96. gola w historii występów w LM. Dzięki temu umocnił się na trzecim miejscu w klasyfikacji wszech czasów rozgrywek i niebawem powinien dołączyć do Cristiano Ronaldo i Leo Messiego w "Klubie 100". Jednocześnie pokazał, iż będzie chciał włączyć się do rywalizacji o koronę króla strzelców bieżącej edycji.
Po dublecie z Young Boys reprezentant Polski znalazł się w ścisłej czołówce klasyfikacji najskuteczniejszych. Zajmuje piąte miejsce, ex aqueo z pięcioma innym zawodnikami. Wyprzedza go trzech graczy z trzema bramkami oraz liderujący Harry Kane, który w pierwszej kolejce czterokrotnie pokonał bramkarza Dinama Zagrzeb. Anglik będzie mógł poprawić dorobek w środę, gdy jego Bayern Monachium zagra z Aston Villą w Birmingham.

Klasyfikacja strzelców Ligi Mistrzów:

1. Harry Kane (Bayern Monachium) - 4 gole
2. Karim Adeyemi, Serhou Guirassy (obaj Borussia Dortmund), Abdallah Sima (Stade Brestois) - 3 gole
5. Robert Lewandowski (FC Barcelona), Jamie Gittens (Borussia Dortmund), Kaan Kairinen (Sparta Praga), Daizen Maeda (Celtic), Michael Olise (Bayern Monachium), Florian Wirtz (Bayer Leverkusen) - 2 gole