Upał nadchodzi i będzie naprawdę nieprzyjemny. Speedway Ekstraliga otrzymywała mnóstwo zapytań odnośnie godziny meczów i możliwych zmian, aby ułatwić funkcjonowanie podczas nadchodzącego żużlowego weekendu. Jak udało nam się ustalić, doszło do kilku zmian w zapisach, dzięki czemu osoby w parku maszyn mogą liczyć na nieco mniejsze restrykcje dotyczące ubioru czy innych przepisów.
Ważna decyzje do piątku
Speedway Ekstraliga monitoruje prognozy pogody. Upał ma być naprawdę niemiłosierny, czasami sięgający do blisko 40 stopni Celsjusza na termometrach. Zdecydowanie nie są to przyjemne warunki do oglądania czarnego sportu z trybun, a co dopiero w parku maszyn. Mechanicy będą stawać na głowie, aby jak najlepiej przygotować maszynę swojego zawodnika, chłodząc przy tym najważniejsze elementy motocykla. Sami kibice z pewnością mają na uwadzę godziny spotkań, głównie w najbliższą niedzielę. Najwcześniej mieliśmy zacząć zmagania w Metalkas 2. Ekstralidze, gdzie Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski ma podjąć Polonię Piła. Dwa późniejsze mecze PGE Ekstraligi – Stelmet Falubaz Zielona Góra kontra Orlen Oil Motor Lublin oraz Gezet Stal Gorzów kontra Fogo Unia Leszno są również objęte znakiem zapytania.
Co na to organ zarządzający? Otrzymaliśmy komunikat od Speedway Ekstraliga, iż dojdzie do ważnych rozmów odnośnie najbliższego weekendu, konkretnie niedzieli 28 czerwca. Decyzje mamy poznać do piątku.
– W związku z prognozowanymi upałami, Ekstraliga Żużlowa do piątku podejmie decyzję dotyczącą godzin rozegrania niedzielnych meczów lub innych rozwiązań organizacyjnych – czytamy w komunikacie.
Co to oznacza?
Przede wszystkim nie dojdzie do przełożenia spotkań z powodu ciepła, ale na pewno upał skłoni organ zarządzający do wprowadzenia pewnych ułatwień. Być może niektóre godziny meczów zostaną przesunięte, aby zdecydowanie pomóc kibicom oraz zawodnikom podczas fali upału.














