Szkolenie młodych piłkarzy i piłkarek w Polsce na wzór angielski

1 rok temu

Zadając pytanie, który sport jest najbardziej popularny na świecie, chyba każdy odpowie, iż jest nim piłka nożna. Football, to przez cały czas najpopularniejszy sport. Szacuje się, iż w skali całego świata ma blisko 4 miliardy fanów. Nic wiec dziwnego, iż piłkę chcemy oglądać, w piłkę chcemy grać, trenować od dziecka.

Aby w tym sporcie osiągnąć naprawdę najwyższe cele, potrzebny jest jednak trening piłkarski prowadzony w sposób przemyślany i konsekwentny od najmłodszych lat.

Odpowiedni trening piłkarski dostosowany do wieku i poziomu umiejętności, jest najważniejszy w rozwoju młodych talentów. Dobrze prowadzone, szkolenie, stopniowe rozwijane kolejnych umiejętności zdecydowanie zwiększa szanse na grę w akademii, a później w pierwszym zespole danego klubu – mówi w rozmowie z PolishNews24 Maciej Herba, profesjonalny skaut i trener piłkarski z doświadczeniem w klubach Premier League takich jak Manchester United, czy Liverpool, a w tej chwili ambasador formacji „KICKFLEX” założonej przez Krzysztofa Sowę, specjalizującej się w organizowaniu obozów szkoleniowych dla młodych piłkarzy i piłkarek na wzór angielski.

Skauting w całej Wielkiej Brytanii zaczyna się już od bardzo wczesnego wieku. Największe kluby obserwują zawodników już w wieku 4-5 lat. Oceniany jest potencjał oraz to czy dany zawodnik będzie pasował profilem do DNA akademii, do której będzie „przymierzany”.
W późniejszym wieku akademie profilują zawodnika. Jest to proces bardzo złożony i trwa latami, ale efekty możemy oglądać później w meczach. Alexander Arnold, Marcus Rashford to najlepsze przykłady zawodników, którzy trafili do akademii w wieku 6 lat i przeszli cały proces szkoleniowy.
Z punktu widzenia angielskiego podejścia do pracy z młodymi zawodnikami, nie można również zapomnieć o roli rodzica, która jest bardzo ważna w całym rozwoju mentalnym zawodnika. Trenerzy to doświadczeni mentorzy, którzy z pomocą rodziców pracują and tym, aby aby ich podopieczni osiągnęli w przyszłości maksymalny potencjał piłkarski.
Nie zawsze talent świadczy o dalszym sukcesie. Niepielęgnowany, bez odpowiedniego podejścia zarówno trenerów jak i rodziców, może nie zostać wykorzystany na tyle, by przebić się w bardzo konkurencyjnym środowisku aspirujących do gry na najwyższym poziomie zawodników.

„KICKFLEX” działa na terenie gminy Chełmiec w miejscowości Dąbrowa-Wielogłowy. Z pomocą lokalnych władz ( tutaj w szczególności należą się podziękowania dla Wójta Bernarda Stawiarskiego, który wspiera fundację poprzez możliwość korzystania z lokalnych obiektów sportowych) udało się wystartować projekt, który docelowo będzie realizowany w różnych miastach w Polsce. Młodzi zawodnicy i zawodniczki będą mogli rozwijać talent piłkarski pod okiem trenerów z doświadczeniem w Wielkiej Brytanii. Ali Guerre- skaut Chelsea Londyn, Paweł Stygar – West Ham United, W naszym teamie mamy także Jaceka Ruchałe – trenera Akademii Młodych Orłów, Jarosława Kukla – trenera personalnego czy Piotra Oleksika „Ola” wicemistrza świata 3v3. Profesjonalny sztab szkoleniowy i jasna wizja tego co i jaki sposób chcemy zrobić, to dobry prognostyk dla projektu, Mamy nadzieję, iż z naszej pracy niebawem pojawią się efekty w postaci wychowanków, o których nie tylko usłyszymy w sportowych mediach, ale i zobaczymy na krajowych i europejskich boiskach – dodaje Maciej Herba.

Więcej informacji na temat „KICKFLEX” tutaj.

Źródło zdjęć: Archiwum prywatne Maciej Herba
Artykuł sponsorowany

Idź do oryginalnego materiału