30 marca stołeczne ulice znów wypełnią się tysiącami biegaczy. Na listach startowych 116 123. Półmaratonu Warszawskiego oraz towarzyszącego mu New Balance Biegu na Piątkę jest rekordowa liczba 24 tys. osób. Ale to nie tylko rywalizacja na trasie, ale także wydarzenie przyciągające tłumy widzów. choćby ci, którzy nie startują, mogą wziąć udział w imprezie – dopingując uczestników i odwiedzając Miasteczko Biegacza na Błoniach PGE Narodowego.
Tegoroczna edycja Półmaratonu Warszawskiego bije rekordy już przed startem. W ubiegłym roku New Balance Bieg na Piątkę zgromadził 4 526 uczestników, a tym razem limit zwiększono do 6,5 tys. miejsc, które gwałtownie się wyczerpały. Podobnie było w przypadku półmaratonu komplet 16,5 tys. pakietów startowych rozszedł się już na początku marca, co oznacza rekordową frekwencję.
New Balance napędzi imprezę
New Balance, jako sponsor tytularny Biegu na Piątkę, przygotował dla uczestników i kibiców dodatkowe atrakcje. W programie znalazły się m.in. treningi, spotkania z ekspertami i cykl podcastów. W Miasteczku Biegacza będzie można skorzystać z badań profilaktycznych, porad dietetycznych oraz aktywności dla dzieci.
fot. Piotr Dymus
– Cieszymy się, iż od wielu lat możemy wspierać to wyjątkowe wydarzenie i rozwój społeczności biegowej w Warszawie. Dla nas będzie to prawdziwy biegowy długi weekend – w czwartek zapraszamy na specjalny trening New Balance Run Club i pasta party, a w sobotę na shake out run. Do Warszawy przyjedzie także nasz mobilny showroom, w którym porad dotyczących doboru butów do biegania udzielać będzie Henryk Szost. Będziemy także realizować cykl podcastów z udziałem naszych ambasadorek, Asi Jóźwik i Edyty Litwiniuk – wylicza Iga Bielawski, New Balance Marketing Director CEE.
Kibice odgrywają istotną rolę w takich wydarzeniach. Wzdłuż trasy półmaratonu i biegu na 5 km powstanie 29 punktów dopingowania, gdzie zorganizowane grupy, zespoły muzyczne i animatorzy dodadzą zawodnikom energii. Szczegółowa mapa lokalizacji dostępna jest na stronie organizatora.
Organizacja biegu wiąże się z czasowymi utrudnieniami w ruchu. Mieszkańcy mogą znaleźć aktualne informacje o zamkniętych ulicach i objazdach na stronie internetowej wydarzenia. Warto też pamiętać, iż uczestnicy biegu mogą tego dnia korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej.
Źródło: Fundacja „Maraton Warszawski”
fot. w nagłówku Piotr Dymus