Sensacja w meczu Linette w Wuhan! Co za mecz

Magda Linette sprawiła niemałą sensację i awansowała do ćwierćfinału WTA 1000 w Wuhan. Reprezentantka Polki w meczu III rundy bez problemów ograła wyżej notowaną Darię Kasatkinę w zaledwie 73 minuty. Teraz 32-latkę czeka niezwykle trudne starcie w ćwierćfinale.
Magda Linette (45. WTA) już na początku turnieju WTA 1000 w Wuhan sprawiła niemałą sensację i ograła Ludmiłę Samsonową (19. WTA) 6:1, 6:3 w zaledwie 74 minuty. W kolejnym spotkaniu Polka podjęła Łesię Curenko (96. WTA), która skreczowała przy stanie 5:2 w pierwszym secie. W trzeciej rundzie czekało na nią jeszcze trudniejsze zadanie - rywalizacja z Darią Kasatkiną (11. WTA).

Rosjanka miała za sobą tylko jeden mecz z racji wolnego losu w pierwszej rundzie zmagań. Jej jedyną rywalką była Bernarda Pera (95. WTA), a starcie zakończyło się wynikiem 6:4, 1:6, 6:1.
Magda Linette sprawiła sensację. Ograła Darię Kasatkinę na WTA 1000 w Wuhan
Pomimo nie najlepszej formy to Rosjanka była faworytką meczu, ale Linette bardzo gwałtownie potwierdziła, iż jest w świetnej formie. Już w czwartym gemie przełamała przeciwniczkę na 3:1 w bardzo dobrym stylu. Kasatkina odpowiedziała przełamaniem powrotnym.

Na tym się jednak nie skończyło, bo Linette znów wygrała serwis przeciwniczki, tym razem na 4:2 i to okazało się kluczowe. Chwilę później Polka prowadziła 5:2, a przy kolejnym podaniu przeciwniczki znów przełamała i wygrała seta 6:2 w zaledwie 32 minuty.
W drugiej partii było bardzo podobnie, z tym iż Linette wyszła na prowadzenie 2:0. Tym razem Kasatkina gwałtownie wróciła do stanu 2:2, ale w kolejnych gemach zagrała naprawdę słabo. Szczególnie widoczne było to w szóstym, kiedy łatwo przegrała swój serwis, a jej podwójny błąd serwisowy dał Linette prowadzenie 4:2, a chwilę później było 5:2.

Rosjanka potrzymała swoje nadzieje serwisem do zera na 5:3, a następnie prowadzeniem 30:0 przy podaniu Polki. Linette pokazała jednak ogromną klasę i w kluczowym gemie zdołała się podnieść, dzięki czemu po godzinie i 13 minutach serwowała na mecz. Tej okazji nie zmarnowała i wygrała całe spotkanie 6:2, 6:3.
Rywalką Linette w 1/4 finału WTA 1000 w Wuhan będzie Coco Gauff (4. WTA), która niemal równocześnie zakończyła zwycięstwem mecz z Martą Kostiuk (17. WTA). Amerykanka w godzinę wygrała 6:4, 6:1. Polsko-amerykańskie starcie zaplanowano na 11 października w godzinach porannych.
Magda Linette - Daria Kasatkina 6:2, 6:3