Rune dobrze radzi sobie w pojedynkach z Djokoviciem [ANALIZA]

tenisbydawid.pl 2 miesięcy temu

Holger Rune z Novakiem Djokoviciem ma minimalnie ujemny bilans (2-3), ale za każdym razem zmusza Serba do ciężkiej pracy. Czy tym razem też tak będzie? Ich czwarta runda na Wimbledonie zakończy poniedziałkowe zmagania na korcie centralnym.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Rune w trzeciej rundzie był już naprawdę w dużych tarapatach w starciu z Quentinem Halysem. Przegrał dwa pierwsze sety, a w tie-breaku czwartego uratował go paroma dziwnymi decyzjami nerwowy Francuz. Trzeba jednak 21-latkowi przyznać, iż kiedy poczuł szansę to gwałtownie dodał gazu i ani na chwilę już rywalowi nie odpuścił, szczególnie po świetnym minięciu na przełamanie w piątej partii.

Gra bez podatku po wpisaniu kodu TBD

Djokovic stracił po secie z Jacobem Fearnleyem i Alexeiem Popyrinem, wciąż tak naprawdę wiele nie wiemy o jego dyspozycji. Niekiedy średnio wygląda jego poruszanie się do forhendowego narożnika, ale być może po kontuzji kolana ma jeszcze rezerwy i we właściwym czasie zwiększy intensywność. Pamiętamy też jak wyglądał do tej pory cały sezon Serba, który jeszcze nie zagrał satysfakcjonującego dla siebie turnieju.

Rune i Djokovic zmierzą się po raz szósty. Duńczyk w zasadzie od ich pierwszego spotkania nieźle sobie radził w tej rywalizacji, jeszcze jako 18-latek urywając legendzie seta na US Open (zaraz potem zaczęły się skurcze). Potem dwa razy choćby Serba pokonywał (Paryż i Rzym), a w końcówce ubiegłego sezonu ulegał mu w wyrównanych bataliach znów w Paryżu i podczas ATP Finals. Żaden z nich nie wygrał jeszcze meczu z drugim w komfortowy sposób.

Wydaje się, iż i tym razem tak nie będzie. Bardzo szeroki repertuar zagrań i planów na mecz Rune z reguły jest dla Djokovicia dosyć trudny do obalenia. Duńczyk wyspecjalizował się w wyczekiwaniu tego rywala i jako jeden z niewielu zawodników potrafi dobrze radzić sobie z nim w grze z kontry. Trawa w teorii może pozwolić 7-krotnemu mistrzowi Wimbledonu trochę bardziej dominować na serwisie, ale choćby ich mecz w bardzo szybkiej hali w Turynie był wyrównany. Rune na te pojedynki zawsze dojeżdża i prezentuje w nich dodatkową motywację.

Typ redakcji: powyżej 3,5 seta @1,62 (Betclic)

Wszystkie zawodowe mecze tenisa możesz obstawiać i oglądać w Betclic, a wpisując kod TBD podczas rejestracji w pole “kod promocyjny z freebetem“ otrzymasz pierwszy zakład bez ryzyka do 50 PLN, gra bez podatku, cashout, edycja zakładu, transmisje na żywo oraz wiele innych!

Kod TBD wpisuje się w pole na kod promocyjny na trzeciej planszy!

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!