Reprezentacja Brazylii kobiet pokonała Polskę (3:0) w meczu z Dominikaną

ochrona24.info 1 miesiąc temu

Paryż, 4 sierpnia (EFE). – Reprezentacja Brazylii w siatkówce kobiet zmierzy się w ćwierćfinale z Dominikaną po dzisiejszym zwycięstwie nad Polską, potwierdzając tym samym swój pełny sukces w fazie grupowej Paryż 2024.

Brazylia potrzebowała godziny i 28 minut, aby pokonać środkowoeuropejską drużynę 25:21, 38:36 i 25:14, a prawdziwe problemy sprawiali jej rywale dopiero w drugim secie.

Brazylia poszybowała w stronę zwycięstwa w pierwszym secie, mimo iż Polacy prowadzili (4-7), dzięki swojej ogromnej umiejętności w końcówce, po tym jak w drugim obronili siedem punktów setowych. Po rozstrzygnięciu tej rundy Europejczycy rozpadli się w trzeciej rundzie i wykorzystali ją, aby łatwo wygrać.

Gabi Guimaraes (21) i przeciwniczka Rosamaria Montipeller (18) to główne punkty ofensywne brazylijskiej drużyny, która do ćwierćfinału wkroczyła z pełnym zwycięstwem, nie tracąc ani jednego seta.

We wtorek zostaną rozegrane ćwierćfinały. Oprócz Brazylii i Dominikany ścierają się także USA-Polska, Chiny-Turcja i Włochy-Serbia.

Brazylia, aktualna wicemistrzyni olimpijska i złota medalistka z Pekinu w 2008 r. i Londynu w 2012 r., może awansować do finału Tokio 2020 i ponownie do półfinału, jeżeli Stany Zjednoczone zrobią to samo. EFE