Rekordowy Frankfurt Marathon

18 godzin temu

Etiopska biegaczka Hawi Feysa oraz debiutujący na dystansie maratońskim Kenijczyk Benard Biwott zostali triumfatorami 41. edycji Mainova Frankfurt Marathon.

25-letnia Hawi Feysa osiągnęła dwunasty najlepszy czas na świecie w tym roku, poprawiając dotychczasowy rekord frankfurckiej trasy o 1 minutę i 45 sekund.

– Rekord był moim celem, a dzięki znakomitej organizacji udało mi się go osiągnąć. Atmosfera na trasie bardzo mnie wspierała – można było spokojnie pokusić się o czas 2:16 – powiedziała Hawi Feysa po biegu.

Drugie miejsce zajęła Kenijka Magdalyne Masai z czasem 2:18:58, również poprawiając dotychczasowy rekord trasy. Trzecią pozycję zajęła Shuko Genemo z Etiopii finiszując w 2:22:37.

W rywalizacji mężczyzn zaskakująco zwyciężył debiutujący na królewskim dystansie 22-letni Kenijczyk Benard Biwott. Po 30 kilometrze, widząc spadek tempa w grupie liderów, zdecydował się na atak, który przyniósł mu prowadzenie i ostateczne zwycięstwo z przewagą ponad półtorej minuty nad resztą stawki.

Ostatecznie kenijski biegacz finiszował z czasem 2:05:54. Drugie miejsce zajął Etiopczyk Gossa Ambelu Challa z czasem 2:07:35, a trzecie jego rodak Tesfaye Lencho (2:08:02).

Dyrektor sportowy Philipp Kopp skomentował sukces wydarzenia, podkreślając sprzyjające warunki i liczne rekordy osobiste uczestników.

Ponownie pokazaliśmy, iż Frankfurt to trasa dla szybkich czasów, jesteśmy bardzo zadowoleni – powiedział Kopp.

Do mety Frankfurt Mararthonu dotarło 10 253 zawodników, wśród nich 92 Polaków. Najszybsi byli Rafał Nowak (2:43:37) i Marta Sroka (3:13:16).