[Raków II] Wygrana w blasku reflektorów

rakow.com 1 miesiąc temu

Środowy wieczór okazał się udany dla drugiego zespołu Medalików. Podopieczni Przemysława Oziębały po bramkach Mateusza Głowińskiego, Antoniego Burkiewicza i Davida Kabali pokonali 3:1 Rozwój Katowice.

Druga drużyna mogła objąć prowadzenie już w pierwszej akcji spotkania. Z ostrego kąta strzelał Mateusz Głowiński, ale nie zdołał pokonać Bartosza Golika. Początek spotkania należał do podopiecznych trenera Oziębały, ale nie mogli zamienić przewagi w posiadaniu piłki na dogodne sytuacje bramkowe. Gospodarze najlepszą szansę mieli w końcówce premierowego kwadransa, kiedy po szybkiej kontrze zagrano piłkę do Patryka Gembickiego, ale ten minął się z futbolówką i ostatecznie nie zagroził bramce Oskara Kubika.

W 24. minucie Kacper Nowakowski zagrał prostopadłą piłkę do Davida Kabali. Kongijczyk zademonstrował kapitalną szybkość i wygrał pojedynek z rywalem, a następnie wycofał spod linii końcowej do Mateusza Głowińskiego, który mocnym strzałem zapakował piłkę “pod ladę”. Minutę później był już remis. Arbiter podyktował rzut karny przeciwko Medalikom, a “jedenastkę” efektowną podcinką wykorzystał Patryk Gembicki.

Prowadzenie mogliśmy odzyskać za sprawą Kacpra Nowakowskiego. “Nowy” w 35. minucie minął przeciwnika i potężnie uderzył z 25. metra, ale piłka poszybowała metr nad bramką Rozwoju. Co nie udało się w 35., udało się w ostatniej minucie pierwszej połowy. Antoni Burkiewicz oddał bardzo precyzyjny strzał zza “szesnastki” i po chwili wspólnie z drużyną cieszył się z gola.

Kilkadziesiąt sekund po zmianie stron ponownie błysnął Burkiewicz. Młody pomocnik minął dwóch rywali i wbiegł w pole karne, ale w tej sytuacji jego próba była niecelna. W 51. minucie swoją kolejną bramkę w rozgrywkach zdobył David Kabala. Kongijczyk otrzymał piłkę na 5. metrze i nie miał problemu ze skutecznym wykończeniem.

Po bramce na 3:1 tempo meczu nieco zwolniło. Zawodnicy trenera Oziębały przewyższali gospodarzy w intensywności i częściej posiadali piłkę. Na boisku pojawili się Filip Karmelita, Tomasz Szczepaniak i Maciej Suski. Drugi z nich dwukrotnie mógł podwyższyć rezultat na 4:1. W pierwszej z sytuacji nie zdążył jednak dostawić stopy, a w drugiej przegrał pojedynek z bramkarzem. W końcówce Davida Kabalę zastąpił na desancie Mariusz Kurasiński.

Po pięciu wygranych i remisie zespół rezerw przewodzi w klasyfikacji 1. Ligi Śląskiej InterHall. Druga drużyna Rakowa ma na koncie 16 punktów, o 3 więcej niż drugi w tabeli Piast II Gliwice. Następny mecz Medaliki rozegrają już w najbliższą niedzielę, gdy na własnym boisku podejmą Spartę Katowice.

Rozwój Katowice - Raków II 1:3

Bramki: Gembicki (25’) – Głowiński (24’), Burkiewicz (45’), Kabala (51’)

Raków II: Kubik, Herman, Kovačević, Siwkowski, Kotala (61. Karmelita), Łukasiewicz, Burkiewicz (80. Suski), Gacek, Głowiński (75. Szczepaniak), Nowakowski, Kabala (86. Kurasiński).