[Raków II] Przegrana z wiceliderem

rakow.com 3 tygodni temu

Drugi zespół Medalików w meczu 8. kolejki 1. Ligi Śląskiej InterHall przegrał 1:2 z Piastem II Gliwice. Bramkę dla naszej drużyny zdobył Tobiasz Mras.

Do boju przeciwko wiceliderowi Przemysław Oziębała delegował młodą jedenastkę, której średnia wieku wyniosła niespełna 19 lat. Między słupkami zadebiutował 15-letni Karol Goralczyk. Spotkanie na szczycie 1. Ligi Śląskiej InterHall zespół Medalików rozpoczął w stylu, do którego przyzwyczaił nas w tym sezonie. Wysoki pressing ekipy trenera Oziębały poskutkował kilkoma rzutami rożnymi, jednak żaden z nich nie przyniósł bramkowego efektu. W 17. minucie pierwszą dogodną okazję miał Tobiasz Mras, ale po dograniu Kacpra Kotali uderzył piłkę zbyt lekko.

W kolejnym kwadransie kilka działo się na boisku przy ul. Robotniczej. Impas przełamał gol dla gospodarzy. W 33. minucie Justin Daniel dobiegł do podania rzuconego za linię obrony Medalików, popędził z piłką, minął Karola Goralczyka i trafił do siatki. Niespełna 180 sekund później podopieczni Przemysława Oziębały wyrównali. Atomowym uderzeniem z dystansu popisał się Tobiasz Mras.

Na 4 minuty przed końcem pierwszej połowy gospodarze odzyskali jednak prowadzenie, a uczynił to Oskar Bernatyk, który skutecznie główkował po rzucie rożnym.

W drugiej połowie rezultat nie uległ już zmianie. Obie drużyny nie mogły przełamać defensywy przeciwnika. Zawodnicy Piasta II najgroźniejszą sytuację stworzyli w 79. minucie, ale Jakub Jurczyga przeniósł piłkę nad bramką. W szeregach Medalików na boisku po przerwie pojawili się również kolejni młodzi piłkarze. Na szczeblu IV ligi zadebiutowali Dominik Kutera, Bartosz Pszczółkowski i Reece Dziedziński.

Dwie najlepsze okazje do wyrównania miał w doliczonym czasie gry David Kabala. Kongijczyk minął bramkarza Piasta II i uderzył w stronę bramki, ale jego strzał zablokował obrońca. Kilka chwil później Kabala próbował głową, ale w tej sytuacji futbolówka przeleciała nad poprzeczką. Rezerwy Piastunek wygrały spotkanie 2:1 i przejęły pozycję ligowego lidera.

– Przegraliśmy z zespołem, który miał swój plan i konsekwentnie go realizował. Trzeba to docenić, ponieważ finalnie gospodarze wygrali. Był to dla nas bardzo wartościowy mecz pod kątem rozwoju i pokazał nam, nad czym musimy pracować indywidualnie i zespołowo. Oczywiście nie jestem zadowolony z wyniku, bo zawsze gramy o zwycięstwo. Cieszę się natomiast, iż młodzi zawodnicy, tacy jak Goralczyk, Kutera, Dziedziński i Pszczółkowski mieli okazję zadebiutować na poziomie IV ligi. To są gracze z rocznika 2008 i młodsi. Tak jak wielokrotnie mówiłem, naszym celem jest rozwój młodych zawodników, a dzięki takim meczom mają na to szansę – komentuje spotkanie z Piastem II Gliwice Przemysław Oziębała

W kolejnym spotkaniu drugi zespół Medalików zmierzy się z ROW-em Rybnik. Mecz odbędzie się 14 września.

Piast II Gliwice - Raków II 2:1

Bramki: Daniel (33'), Bernatyk (40') – Mras (36')

Raków II: Goralczyk, Rapińczuk (46. Kutera), Józefczyk, Herman, Łukasiewicz (63. Pszczółkowski), Kotala (63. Mazanek), Kucharczyk, Wireński (81. Reece Dziedziński), Kabala, Mras, Walczak (60. Kurasiński).