[Raków II] Pewny awans Medalików

rakow.com 1 miesiąc temu

Rezerwy Rakowa Częstochowa pewnie pokonały 7:0 Jurę Niegowa i awansowały do ćwierćfinału Poltent Okręgowego Pucharu Polski. W spotkaniu wziął udział skład złożony z zawodników między 15 a 17 rokiem życia.

Młody zespół Medalików gwałtownie uzyskał przewagę na boisku w Niegowej. W 12. minucie spotkania bramkę na 1:0 zdobył strzałem głową Dawid Pietruszka. Niemalże identyczny gol padł 14 minut później. Pietruszka wykorzystał idealne dośrodkowanie Przemysława Janczyka.

Nasz pomocnik skompletował hat-tricka 180 sekund później, tym razem uderzając piłkę prawą nogą. W tym przypadku dobrze dogrywał Michał Gaża. Bliski bramki na 4:0 był Marcel Kowalczyk, jednak jego strzał z 20. metra nieznacznie chybił celu.

Po zmianie stron mecz wciąż przebiegał pod dyktando Medalików, którzy mieli jednak problem z finalizacją akcji. W 53. minucie mocny strzał Kacpra Bandury obronił golkiper gospodarzy. Bardzo podobna sytuacja miała miejsce w 70. minucie, ale ponownie pojedynek z wahadłowym Rakowa II wygrał bramkarz Jury. Na 4:0 podwyższył w 75. minucie Oliwier Trojanowski, który wykorzystał nieporozumienie w szeregach gospodarzy. Pięć minut później było już 5:0 po solowej akcji Antoniego Wilka.

Dwa kolejne trafienia padły w 86. i 87. minucie, a ich autorem był Reece Dziedziński. Najpierw dobił strzał Dawida Pietruszki, a następnie wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Mecz zakończył się rezultatem 7:0 i drugi zespół Medalików awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu.

Jura Niegowa - Raków II 0:7

Bramki: Pietruszka (12', 26', 29'), Trojanowski (75'), Wilk (80'), Reece Dziedziński (86', 87')

Raków II: Bednarek, Kutera, Całko (72. Pokora), Reed Dziedziński (80. Siuda), Bandura (80. Pszczółkowski), Janczyk (46. Wilk), Pietruszka, Kowalczyk (46. Reece Dziedziński), Gaża (46. Czerepak), Filec (80. Mirowski), Trojanowski.