Premiera filmu o Mirosławie Okońskim (FOTO)

kkslech.com 9 miesięcy temu

We wtorek, 30 stycznia 2024 roku w Cinema City Kinepolis odbyła się długo oczekiwana premiera filmu dokumentalnego „Okoń – moja historia” pokazującego historię życia legendy Lecha Poznań, Mirosława Okońskiego. Po książkach na temat „Okonia” w końcu powstał film, który może okazać się hitem nie tylko wśród Lechowej społeczności.

Film na temat legendarnego piłkarza Lecha Poznań, a także zawodnika m.in. Legii Warszawa, Hamburgera SV, AEK-u Ateny czy reprezentacji Polski powstawał od września 2021 roku do jesieni poprzedniego roku. Autorem filmu o Mirosławie Okońskim pod tytułem „Okoń – moja historia” jest dziennikarz Głosu Wielkopolskiego, Piotr Łuczak odpowiadający za scenariusz i reżyserię. Film dokumentalny trwający przez 2,5 godziny pomógł sfinansować znany poznański menager Przemysław Erdman.


Autorzy filmu przedstawili w nim szczegółowo piłkarską karierę Mirosława Okońskiego prezentując ją w barwny sposób. Na temat gry „Okonia” czy tego, jakim był człowiekiem podczas swojej kariery wypowiada się m.in. jego żona, córka, koledzy z boiska, poznańscy i warszawscy dziennikarze, byli trenerzy tacy jak m.in. Antoni Piechniczek czy osoby, które od lat dobrze znają Pana Mirka.

Film pełen humoru powstawał w Koszalinie, Poznaniu, Warszawie, Hamburgu oraz w Atenach. Dech w piersiach zapierają choćby świetne ujęcia z drona pokazujące Poznań, Warszawę bądź Ateny. Piotr Łuczak w swoim filmie dotarł choćby do niemieckich i greckich dziennikarzy, o „Okoniu” rozmawiał też z dawnymi zawodnikami HSV czy AEK-u a choćby z byłym prezesem ateńskiego klubu.


Produkcja ukazuje Mirosława Okońskiego takiego, jakim faktycznie był podczas niezapomnianych lat swojej kariery. Film zawiera mnóstwo prywatnych pamiątek samego „Okonia” i jego rodziny. W obszernym materiale są archiwalne zdjęcia, bardzo stare filmiki, nie brakuje przede wszystkim humoru czy doskonałych, barwnych wypowiedzi poznańskiego przedsiębiorcy Jerzego Łupickiego, który dodaje filmowi kolorytu.

We wtorek, 30 stycznia 2024 roku do Kinopolis na premierę filmu dokumentalnego o Mirosławie Okońskim zostało zaproszonych kilkuset gości. Film „Okoń – moja historia” oprócz oczywiście samego bohatera, jego rodziny czy twórców obejrzeli dawni piłkarze Kolejorza choćby z lat 80-tych czy 90-tych XX wieku. Obecni byli niektórzy obecni gracze, zawodnicy występujący przy Bułgarskiej po 2000 roku tacy jak Bartosz Ślusarski, Błażej Telichowski czy Łukasz Trałka, a także prezesi klubu Piotr Rutkowski oraz Karol Klimczak.


Niebawem będzie wiadomo, kiedy oraz dokładnie na jakiej platformie film o Mirosławie Okońskim będą mogli obejrzeć wszyscy chętni, w tym kibice Lecha Poznań. Produkcja autorstwa przede wszystkim Piotra Łuczaka z Głosu Wielkopolskiego jest warta polecenia dosłownie wszystkim, również młodym kibicom, którzy o Mirosławie Okońskim na razie wiedzą niewiele. Film jest doskonale zrealizowany, jest wypełniony humorem, który na pewno trafi do młodej publiczności i przedstawi legendę Kolejorza od każdej możliwej strony.

Kim jest Mirosław Okoński? W skrócie: Mirosław Okoński urodził się 8 grudnia 1958 roku w Koszalinie. Jest wychowankiem Gwardii Koszalin, potem grał w Lechu Poznań, ze względu na powołanie do wojska w Legii Warszawa, następnie ponownie występował w Lechu Poznań, a później w Hamburgerze SV oraz w AEK-u Ateny. „Okoń” sięgnął za granicą po Puchar Niemiec z HSV i po Mistrzostwo Grecji z AEK-iem Ateny. Z Legią wygrał dwa krajowe puchary, natomiast z Lechem Poznań aż trzy tytuły Mistrza Polski oraz dwa Puchary Polski.


29-krotny reprezentant naszego kraju zwycięskim golem dał Lechowi Poznań pierwsze trofeum w historii, jakim był Puchar Polski wywalczony w 1982 roku po pokonaniu w finale Pogoni Szczecin, sięgnął po jedyny dotąd dublet w 1984 roku i był królem strzelców polskiej ligi 12 miesięcy wcześniej. Mirosław Okoński to legenda Kolejorza, lewonożny zawodnik, który znalazł się w jedenastce 100-lecia Lecha Poznań wybranej blisko dwa lata temu. Wczoraj znany raper i kibic Lecha Poznań, Liber oficjalnie wydał utwór tytułowy filmu o „Okoniu”, który można zobaczyć poniżej.


> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <





Idź do oryginalnego materiału