Powrót Gilasa Philippinesa przeciwko Polsce wcześniej w październiku nie powiódł się

ochrona24.info 2 miesięcy temu

Justin Brownlee z Gilas Pilipinas broni Jeremy’ego Sochana z Polski podczas meczu treningowego. Fot. Wojciech Figarski / Polski Związek Koszykówki

Maszyna do powrotu Gilasa Pilipinasa ponownie nie działała w niedzielę rano (czasu manilskiego) w trzecim i ostatnim towarzyskim meczu, którego celem było zakwalifikowanie się do igrzysk olimpijskich FIBA.

The Nationals nie odnieśli zwycięstwa w Europie, zanim weszli do niezwykle ważnego TCO w Rydze na Łotwie i spadli na 15. miejsce na świecie, Polska, z wynikami 82-80, w atmosferze Sosnowicza, która wyśle ​​​​zespół na lato do Paryża. Igrzyska olimpijskie pod koniec przyszłego miesiąca.

Justin Brownlee po raz kolejny prowadził Gilas, kończąc z 30 punktami. Dwight Ramos dwa dni temu miał 16 punktów i dziewięć zbiórek po tym, jak strzelił cztery gole w przegranej z Turcją w EuroBasket.

Przeczytaj: Moralne zwycięstwa nie liczą się dla Gilasa Pilipinasa podczas przygotowań do OQT

Na niecałe trzy minuty przed końcem ostatniej tercji Filipińczycy podbili Ramosa i prowadzili 82-77.

Gilas miał 1:43 do zdobycia gola, ale rzut wolny Chrisa Newsome’a ​​i kosz CJ Pereza w końcówce to jedyne akcje, jakie Nationals zdołali wykonać w tym okresie.

June Mar Fajardo dodał 10 punktów, a Kai Sotto zebrał 8 i 11 zbiórek, a Filipiny zwyciężyły 1:2 (wygrana-porażka) w meczach przedsezonowych dla OQ.

Dzięki zrównoważonemu atakowi Brownlee, Ramosa, Fajardo i Kai Soto Filipiny od samego początku dobrze prezentowały się, osiągając godny pochwały występ, zdobywając dziewięciopunktowe prowadzenie w pierwszej kwarcie.

Jednak kilka dobrych występów Gilasa i błędy w drugiej kwarcie, które wielokrotnie powodowały, iż Polacy pod wodzą Jeremy’ego Sochana trafiali na cele charytatywne, okazały się zamachem, którego potrzebowali gospodarze, aby stworzyć przewagę, której Nationals nie byli w stanie zamknąć.

PRZECZYTAJ: Gilas Pilipinas przegrywa z Turkiye na treningu przed październikiem

Michał Sokołowski i Aleksander Bałcherowski prowadzili drużynę Czerwonych i Białych z odpowiednio 21 i 10 punktami. Sochan, który gra w NBA w drużynie San Antonio Spurs, dodał osiem punktów.

Polacy przygotowują się także do kolejnych regularnych kwalifikacji w Walencji w Hiszpanii. Tam zmierzą się z Finlandią i Bahamami o szansę na zmierzenie się ze zwycięzcami drugiej grupy, do której należą Liban, Angola i tradycyjna potęga Hiszpania.

Jedyne zwycięstwo Gilasa miało miejsce w zeszłą niedzielę w trzymeczowym meczu towarzyskim z przyjezdnymi Taiwan Mustangs.

11-osobowy skład Filipin zmierzy się z Łotwą i Gruzją w grupie A turnieju OQT w Rydze, który rozpocznie się o północy 2 lipca (czasu manilskiego).

Zarówno Łotwa, jak i Gruzja zakończyły swoje mecze testowe. Gospodarze TCO, zajmujący 6. miejsce na świecie, zakończyli mecz 1:1 zwycięstwem z Egiptem i porażką z Finlandią. Gruzini ze swojej strony ponieśli porażkę z Włochami i Kamerunem, zanim ostatecznie zwyciężyli z Egiptem.

Znaki:

Polska: Sokołowski 21, Balcerowski 10, Pluta 8, Sochan 8, Ponitka 7, Zyszkowski 6, Milicec 5, Dziwa 5, Michalak 5, Nizioł 5, Mazurczak 2, Żołnierewicz 0.

Filipiny: Brownlee 30, Ramos 16, Fajardo 10, Soto 8, Newsom 6, Aguilar 4, Tamayo 4, Perez 2, Aftana 0, Quiambao 0.

kwarty punktowe 16-23, 41-38, 58-56, 82-80.