Polski klub się nie zatrzymuje! Na ten awans czekają 11 lat

Ta informacja nie ucieszy Wieczystej Kraków - wielkiego faworyta Betclic 2. Ligi. Ich rywale odnieśli bowiem jedenaste zwycięstwo z rzędu i umocnili się na pozycji lidera rozgrywek.
20 lipca tego roku - to właśnie wtedy w pierwszej kolejce II ligi Polonia Bytom przegrała na wyjeździe 0:2 z aktualnie trzecią drużyną rozgrywek - Pogonią Grodzisk Mazowiecki (ten zespół sensacyjnie wyeliminował też w Pucharze Polski - Lechię Gdańsk).

Rozpędzona Polonia Bytom mknie do pierwszej ligi. 11. wygrana z rzędu
Od tamtej pory minęło 87 dni. W tym okresie piłkarze Polonii Bytom zagrali aż jedenaście meczów ligowych - wszystkie wygrali! W środowe popołudnie drużyna prowadzona przez trenera Łukasza Tomczyka zmierzyła się na wyjeździe z ostatnim zespołem ligi - Skrą Częstochowa, która w gronie drugoligowców zastąpiła tuż przed początkiem sezonu Radunię Stężyca. Dotychczas częstochowianie w dwunastu starciach zdobyli zaledwie pięć punktów.

Początek meczu był sensacyjny, bo gospodarze w 16. minucie objęli prowadzenie. Gola zdobył 19-letni napastnik Maksymilian Stangret. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy wyrównał Lucjan Zieliński. W drugiej połowie padła już tylko jedna bramka. W 66. minucie dla gości trafił Daniel Ściślak.
"Jedenaste!! zwycięstwo z rzędu. Nie było łatwo, ale od czego ma się ten bytomski charakter. Widzimy się w sobotę na meczu z Hutnikiem" - napisał bytomski klub na portalu X.
Polonia Bytom po tej wygranej umocniła się na pozycji lidera II ligi. W 12 spotkaniach ma 33 punkty, pięć więcej od wicelidera - Wieczystej Kraków.

Polonia Bytom największe sukcesy odnosiła w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku. Została wtedy dwa razy mistrzem Polski i cztery razy wicemistrzem. Jako pierwsza drużyna w Polsce zakwalifikowała się do I rundy Ligi Mistrzów UEFA. W dodatku została pierwszym polskim klubem, który zwyciężył w finale europejskiego pucharu (Puchar Intertoto w 1965 roku).

Polonia Bytom ostatni raz w ekstraklasie grała w 2011 roku. Na powrót do I ligi czeka 11 lat.