Polski Cukier AZS UMCS Lublin wygrywa w Warszawie

basketligakobiet.pl 2 godzin temu

Zdobywca Pekao S.A. Superpucharu Polski z Lublina pokonał w pierwszym meczu sezonu 2024/2025 na wyjeździe SKK Polonię Warszawa, a mecz z double-double zakończyły Laura Miskiniene oraz Batabe Zempare.

Po pierwszej kwarcie AZS UMCS prowadził w Warszawie 24:14, jednak już w kolejnych minutach pierwszej połowy skuteczniejsze były gospodynie. Na dłuższą przerwę oba zespoły schodziły w wynikiem 36:36, co zapowiadało jeszcze większe emocje. Tak jednak się nie stało, gdyż w trzeciej kwarcie głównie za sprawą Laury Miskieniene zespół z Lublina wypracował 11 – punktową przewagę. Ważne trafienia w tym fragmencie gry zanotowała Olga Trzeciak. Mecz double-double zakończyła wspomniana Miskiniene (17 punktów i 12 zbiórek) oraz Batabe Zempare (15 punktów i 11 zbiórek).

SKK Polonia Warszawa - Polski Cukier AZS UMCS Lublin 59:77