Polska – Holandia 1:2: Wout Weghorst zdobywa zwycięskiego gola w końcówce i tym samym uniemożliwia upartym Polakom wejście na Mistrzostwa Europy 2024 w Hamburgu

humanmag.pl 2 miesięcy temu
16′ – BRAMKA!! POLSKA – HOLANDIA 1-0 (BUKSA) Holendrzy pokrywają przestrzeń, doskonałe podanie Zielinkskiego na najbliższy słupek stawia Buksę między Dumfriesem a Van Dijkiem, a on wybiera odpowiedni moment na skok, tak aby piłka główką trafia w dalszy słupek!

22′ – TĘskni za MEMPHIS
Van Dijk uderza główką w połowie drogi, Reijnders podąża za piłką, a gdy Simons przyjmuje piłkę do środka, ta wymyka się jemu i goniącym go obrońcom i pięknie kończy się na Depayu… który strzela ponad poprzeczką, jakby celowo! To była ogromna szansa.

29′ – BRAMKA!! POLSKA – HOLANDIA 1-1 (GAKPO) Przypadek, ale nie można powiedzieć, iż Holandia na to nie zasługuje! Zmuszają otoczonego prawą obronę Bednarka do pełnej nadziei obrony, a atakujący Ake radzi sobie znakomicie. Po czym Gakpo przejmuje kontrolę i oddaje niski strzał, gdy Salomon prostuje nogę i bierze piłkę w prawo, a Szczęsny nurkuje w lewo, ale nie jest w stanie zapobiec wyrównaniu.

42′ – O, CODY!
Schouten podaje do Simonsa, który zjeżdża po linii do nadbiegającego Ake, a jego podanie w plecy trafia w środek pola! Ale z sześciu metrów trafia prawą nogą, mimo iż mógł strzelić lewą nogą, a piłka leci nad poprzeczką! To nie jest dobre zachowanie.

73′ – DOBRA DOSTAWA Z MEMPHIS
A tuż przed rzutem karnym na boisku pojawia się De Vrij! Ale on może tylko to przeboleć! To jak dotąd najlepsza szansa w tej połowie.

83′ – BRAMKA!! POLSKA – HOLANDIA 1:2 (WEGHORST) I JEST! To takie proste! Ake, któremu wolno biegać, wpycha podanie w pole karne, a Bednarek wyciąga nogę, piłka odbija się i ląduje idealnie w podaniu Weghorsta. I oczywiście strzelec gola nie pudłuje i kończy mocnym uderzeniem tuż pod słupkiem Szczęsnego! Maszyna bramkowa zapewniła Holandii zwycięstwo!