Polscy kibice zostali zaatakowani w Chorwacji

3 tygodni temu

W niedzielę wieczorem w ramach Ligi Narodów reprezentacja Polski na wyjeździe zmierzyła się z Chorwacją. Po golu Luki Modricia gospodarze wygrali z biało-czerwonymi 1:0. Przed meczem doszło jednak do brutalnych wydarzeń. Około 50 młodych Chorwatów zaatakowało mniej liczną grupę kibiców z Polski.

Za nami dwa mecze fazy grupowej Ligi Narodów UEFA 2024/25. W swoim pierwszym spotkaniu reprezentacja Polski w Glasgow pokonała w czwartek Szkocję 3:2.

W niedzielę wieczorem biało-czerwoni mierzyli się w Osijeku z Chorwatami. Gospodarze okazali się lepsi - po bramce zdobytej w 52. minucie z rzutu wolnego przez Lukę Modricia, Chorwacja wygrała z nami 1:0.

𝗟𝗨𝗞𝗔 𝗠𝗢𝗗𝗥𝗜𝗖́ 🇭🇷

Jak już przymierzył, to nie było co zbierać... Polska musi gonić wynik!

— TVP SPORT (@sport_tvppl) September 8, 2024

Po dwóch kolejkach Polacy zajmują trzecie miejsce w grupie 1. Pierwsza jest Portugalia, druga Chorwacja, a czwarta Szkocja.

W kolejnym meczu biało-czerwoni zmierzą się z Portugalczykami. Spotkanie odbędzie się 12 października na PGE Narodowym w Warszawie.

Atak na polskich kibiców

Do ataku na kibiców z Polski doszło w niedzielę około 18:00 w centrum Osijeku. Policja potwierdziła, iż wszczęła w sprawie śledztwo.

Atak miał miejsce niedaleko Hotelu Osijek, w którym przebywała reprezentacja Chorwacji. Około 50 młodych Chorwatów zaatakowało mniejszą grupę polskich kibiców. "Bójkę stosunkowo gwałtownie przerwała policja, zapobiegając poważniejszemu biegowi wydarzeń" - relacjonowały chorwackie media.

W pobliżu zdarzenia znalazł się chorwacki trener piłkarski Żeljko Sopić, który powiedział w rozmowie z portalem 24sata, iż "była to jedna z tych chwil, w których wstyd jest być Chorwatem". "Około 50 Chorwatów napadło mniejszą grupę Polaków. Ubrane na czarno dzieciaki pobiły kilku mężczyzn w średnim wieku i uciekły. Oburzające" - przyznał Sopić.

W czasie zdarzenia reprezentanci Chorwacji przebywali w Hotelu Osijek, ale nie mieli pojęcia, co się przed nim dzieje - zaznaczyły chorwackie media.

Chorwacka policja zatrzymała pięć osób, które brały udział w bójce wywołanej napaścią pseudokibiców reprezentacji piłkarskiej Chorwacji na polskich kibiców - podała agencja Hina.

Źródło: jbw/ zm/ PAP